apartament czy hotel co taniej

Wynajęcie apartamentu czy hotel – która opcja wychodzi taniej?

Sztuka Życia

Ile osób podróżujących, tyle gustów w kwestii zakwaterowania. Niektórzy pozostają wierni tradycyjnym hotelom, w których nie trzeba sobie zawracać głowy wyżywieniem czy sprzątaniem. Jednak apartamenty wynajmowane od prywatnych osób cieszą się równie dużym zainteresowaniem. Dają dużo prywatności i mają udogodnienia, na które nie trafisz w najlepszym hotelu.

reklama

Kiedy popularność stron oferujących apartamenty wakacyjne zaczęła rosnąć, w branży hotelarskiej zapanowało poruszenie. Szybko okazało się, że nierzadko oferują one wyższy standard za podobną cenę. Przewagą hoteli jest wyżywienie i codzienny serwis sprzątający, jednak mimo tego niektórzy podróżnicy unikają ich jak ognia. Ich zdaniem brakuje im duszy, a ciągła obecność obsługi odbiera prywatność.

Dla większości osób cena stanowi znaczące kryterium podczas wyboru zakwaterowania. Na niektórych stronach znajdziesz i hotele, i apartamenty wakacyjne. Łatwo zauważyć, że pokoje hotelowe kosztują z reguły więcej. W popularnych miejscowościach cena wygodnego mieszkania wynosi tyle, co łóżka w wieloosobowym hostelowym dormitorium. Nic dziwnego, że większość osób wybierze pierwszą opcję.

Po czym poznać zaufaną stronę z apartamentami do wynajęcia?

Wiele stron zajmuje się pośredniczeniem w najmie wakacyjnych apartamentów i pokoi hotelowych. Na najpopularniejszych znajdziesz tysiące ofert na każdą kieszeń. Jednak nie warto ograniczać się do gigantów. Ze względu na dużą liczbę klientów często nie są w stanie indywidualnie rozpatrzyć reklamacji lub na bieżąco pomagać w problemach. Jeśli nie chcesz tracić wakacji na zmartwienia, najlepiej szukaj apartamentów na wynajem na mniejszych, zaufanych stronach np. Noclegi Renters.pl.

Osiemnaście lat doświadczenia na polskim rynku i tysiące pozytywnych opinii od właścicieli i najemców mówią same za siebie. Pośrednik zawsze służy pomocą, a każda jego oferta jest uzupełniona o szczegółowy opis i liczne zdjęcia. Co ważne, w razie problemów kontaktujesz się z polską firmą. Nie musisz czekać godzinami na odpowiedź ze względu na różnicę czasu lub rozmawiać z botem, kiedy potrzebujesz informacji natychmiast.

Wynajem apartamentów nie tylko na krótkie wakacje

Coraz więcej osób decyduje się na dłuższe wakacje połączone z pracą. Zmiana otoczenia na miesiąc lub dwa jest pożądana, zwłaszcza podczas zimowych dni. Po pandemii wiele firm na stałe przestawiło się na pracę zdalną, dzięki czemu pracownicy mogą wykonywać swoje zadania z każdego miejsca na świecie. Wielu z nich z chęcią to wykorzystuje. Zwłaszcza że wynajem apartamentu wakacyjnego na miesiąc często wynosi tyle samo co standardowy czynsz – nawet w innym kraju!

Jak to możliwe? Przy dłuższych pobytach zazwyczaj możesz liczyć na zniżkę. Pamiętaj jednak, aby pobyty długoterminowe rezerwować na stronach, gdzie oferty są poddawane weryfikacji i gdzie obsługa klienta zawsze jest gotowa do pomocy. Przed wyjazdem warto zapoznać się z regulaminem rezygnacji i reklamacji. Wybieraj pośredników, którzy ewentualne problemy rozwiążą za Ciebie, co pozwoli bez przeszkód cieszyć się wakacjami.

Materiał Partnera
Fot. Materiały promocyjne, Shuttestock.com