Brązy Wilkonia to wystawa online połączona z wystawą w Atelier Limited Edition. Zobaczycie serie unikatowych rzeźb w brązie, w kolekcjonerskiej, sygnowanej i numerowanej edycji.

W Atelier Limited Edition, od 15 października, zobaczycie wystawę Brązy Wilkonia poświęconą unikalnym rzeźbom wykonanym w technice brązowych odlewów. Uzupełnieniem rzeczywistej wystawy jest wirtualna ekspozycja prac Józefa Wilkonia dostępna od 5 października na www.limitededition.pl.

Celem wydarzenia jest pokazanie twórczości artysty w nowej, niepowtarzalnej odsłonie oraz niezmiennego od lat przymierza Józefa Wilkonia ze światem przyrody. Twórca w swoim dorobku ma przede wszystkim psychologiczne portrety zwierząt. Pełne optymizmu przestrzenne ilustracje, które zasłużyły sobie na miano wilkoniowatych, znajdują się w ponad 200 publikacjach w Polsce i zagranicą.

Na wystawie online oraz w przestrzenii galerii Limited Edition możecie zobaczyć te wizerunki w wersji limitowanej kolekcjonerskiej. Organizatorzy po raz pierwszy zaprezentowali prace niespełna tydzień wcześniej, podczas 16. edycji Warszawskich Targów Sztuki. Warto dodać, że 5 czerwca 2018 w Muzeum Historii POLIN w Warszawie po raz 23 zostały wręczone najważniejsze nagrody miesięcznika „Zwierciadło”. Nagrodę Specjalną odebrał wówczas Józef Wilkoń „za wierność sobie i wartościom, zwłaszcza w czasach, kiedy było to bardzo trudne. Za bycie mistrzem dla młodego pokolenia twórców, kształtowanie wyobraźni pokoleń. Za talent, pasję i autorytet”.

Brązy Wilkonia

to wspólny projekt Józefa Wilkonia i Galerii Limited Edition, w wyniku którego powstała seria unikatowych rzeźb w brązie, w kolekcjonerskiej, sygnowanej i numerowanej ręcznie edycji limitowanej 8 sztuk. Są to obecnie jedyne rzeźby w brązie tego artysty, jakie istnieją na rynku komercyjnym. Są dostępne wyłącznie w Galerii Limited Edition.

W trakcie wystawy zostanie zaprezentowanych 10 starannie wyselekcjonowanych obiektów. Prace te zostały wykonane w drewnie lub w blasze, a następnie odlane w brązie. Szlachetność materiału nadała tym rzeźbom zupełnie nowego wymiaru, znakomitego wyrazu oraz trwałości, dzięki czemu zadowolą one najbardziej wybrednych kolekcjonerów.

Ekspozycja online dostępna w języku polskim na: www.limitededition.pl od 5 października do 31 stycznia 2019

Wystawa w Atelier Limited Edition od 15 października do 31 stycznia 2019

Galeria Limited Edition: www.limitededition.pl

WERANDA jest patronem medialnym wydarzenia.