zanzibar te atrakcje musisz odwiedzić

Zanzibar – te atrakcje musisz odwiedzić!

Sztuka Życia

Zanzibar jest niezwykle egzotycznym i atrakcyjnym kierunkiem wycieczek, jednak wciąż nie cieszy się zasłużoną sławą wśród Polaków. Poznaj tę wyspę nieco bliżej, a z pewnością rozważysz jej wybór na najbliższy urlop! Jakie atrakcje warto zobaczyć?

Jeśli szukasz ciepłego, oryginalnego i niezwykle malowniczego miejsca na wczasy, wybierz Zanzibar. Wakacje tu spędzone z pewnością zaliczyć do niezapomnianych, a afrykański klimat umili Ci każdy dzień. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie atrakcje są warte zobaczenia!

Zanzibar – kamienna stolica wyspy

Stolicą wyspy Zanzibar jest miasto o takiej samej nazwie. Koniecznie musisz je odwiedzić, ponieważ jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem tej okolicy. Biuro podróży Dreamtours.pl pomoże Ci zaplanować wycieczkę marzeń z noclegiem właśnie w tym mieście (lub w wielu innych). Miejscowość Zanzibar to swoista mieszanka kultury afrykańskiej, arabskiej, indyjskiej i europejskiej. Spotkasz tu kręte uliczki, niezliczone sklepiki i stragany, na których kupisz niepowtarzalne pamiątki. Ulice są tak wąskie, że przejedzie nimi jedynie rower i motocykl, choć zaleca się przemierzanie ich piechotą.

Uprawy przypraw

Jeśli chcesz zobaczyć coś innego niż klasyczne zabytki czy parki przyrodnicze, zachwycą Cię plantacje przypraw. Zanzibar nie bez powodu określany jest jako Wyspa Przypraw. Słynie głównie z goździków, choć powszechnie uprawia się tutaj także imbir, wanilię, trawę cytrynową, kardamon czy cynamon. Organizowane są nawet specjalne wycieczki po plantacjach, dzięki czemu nie tylko poznasz specyfikę uprawy przypraw, ale będziesz mógł je wypróbować oraz zabrać ze sobą. Smakują znacznie intensywniej, niż te z półki sklepowej!

Po dniu pełnym wrażeń zatrzymasz się w spokojnym, luksusowym hotelu, np. Toa & Spa Zanzibar. Będziesz mógł skorzystać z miejscowych basenów, zabiegów SPA, a w międzyczasie zaplanujesz kolejne atrakcje!

Wyspa Żółwi

Jeśli podczas wycieczek lubisz oglądać miejscową faunę w jej naturalnym środowisku, koniecznie zdecyduj się na rejs na Prison Island. Podróż trwa maksymalnie 30 minut i choć wyspa ta jest niewielka (ma zaledwie 800 m długości), zapewni Ci mnóstwo wrażeń. Spotkasz tu gigantyczne żółwie olbrzymie i będziesz mógł je nakarmić. To także idealne miejsce do nurkowania i podziwiania podwodnych krajobrazów.

Park Narodowy Jozani i Mikumi

Park Narodowy Jozani to punkt obowiązkowy każdego miłośnika przyrody. Spotkasz tu m.in. małpy gerezy wielobarwne, występujące wyłącznie na Zanzibarze. Z kolei organizowane safari w Parku Mikumi da Ci dużą szansę na spotkanie słonia, bawoła, nosorożca, lwa i lamparta w ich naturalnym środowisku. Egzotyczna roślinność sprawi, że intensywnie poczujesz tropikalny klimat.

Paje – miejsce relaksu i białego piasku

Paje to wioska rybacka, która zachwyci Cię czystym, białym piaskiem i niebieskimi wodami. Możesz relaksować się tu wśród szumu palm i przy malowniczych zachodach słońca. Żółwie, węgorze i rozgwiazdy to standardowo spotykane zwierzęta, zwłaszcza podczas nurkowania. Są tu również lokalne restauracje, w których wręcz musisz zjeść!

Artykuł sponsorowany
Zdjęcia: unsplash