Artshow Fabryka Norblina

Kilkaset prac, 80 artystów, wykłady, pokazy i aukcja obrazów – zapraszamy na Artshow 3 i 4 czerwca w Fabryce Norblina

Zaproszenia

Artshow to nowe wydarzenie na mapie sztuki – połączenie wystawy i targów. Zobaczymy tu prace kilkudziesięciu artystów (przedstawicieli różnych pokoleń, stylów i technik), weźmiemy udział w ciekawych wykładach oraz pokazach działań twórczych na żywo. Wszystkie dzieła sztuki przeznaczone będą na sprzedaż, a większość twórców już potwierdziła swoją obecność na wydarzeniu. Zapraszamy 3 i 4 czerwca do warszawskiej Fabryki Norblina!

reklama
Ewa Mierzejewska i Agnieszka Gruszczyńska-Hyc
Pomysłodawczyni Ewa Mierzejewska, dziennikarka i historyczka sztuki, zaprosiła do współpracy koleżankę po fachu – Agnieszkę Gruszczyńską-Hyc

Artshow – sztuka współczesna dla każdego

– Sztuka współczesna jest modna, a odwiedziny na Artshow to najlepszy sposób, aby się z nią zaprzyjaźnić – przekonują organizatorki Ewa Mierzejewska i Agnieszka Gruszczyńska-Hyc. – Chcemy skrócić dystans między twórcą i odbiorcą sztuki, dać im możliwość spotkania i bezpośredniego kontaktu. Każdy, kto do nas przyjdzie, będzie mógł osobiście porozmawiać z artystami, poradzić się ekspertów i wybrać dzieło sztuki dla siebie.

Na głównej wystawie Artshow do obejrzenia i kupienia będzie kilkaset prac prezentowanych przez 80 artystów. Największą grupę stanowić będą malarze. Wśród nich znajdą się zarówno artyści z wieloletnim dorobkiem twórczym, profesorowie i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych (m.in. dr Iga Święcicka, dr Marta Banaszak, prof. Andrzej Bednarczyk, prof. Marek Dzienkiewicz), jak i wschodzące gwiazdy (m.in. Milena Krasnopiórko, Izabela Siemiątkowska, Rafał Tylicki). Na Artshow zobaczymy także dzieła kilku znakomitych rzeźbiarzy, np. Tomasza Koclęgi, Dariusza Madejskiego czy Olgi Prokop-Miśniakiewicz.

Na terenie Artshow podczas całego wydarzenia trwać będą wykłady, prelekcje i pokazy działań twórczych na żywo. W programie m.in. panel dyskusyjny z udziałem organizatorek i architekta Krzysztofa Mirucia na temat sztuki we wnętrzach („Po co nam sztuka w domu?”, sobota, godz. 12:30) oraz eksperckie wykłady na temat podstaw kolekcjonowania sztuki („Od czego zacząć i jak zarządzać kolekcją”, sobota, godz. 11:00) i zarabiania na sztuce („Inwestowanie w sztukę jako ochrona przed inflacją”, niedziela, godz.12:00).

Artshow Fabryka Norblina
Robert Listwan, Waiting for the sun, 2023


Aukcja dzieł sztuki otwarta dla publiczności

Główną atrakcją będzie otwarta dla publiczności aukcja wyselekcjonowanych dzieł sztuki. Rozpocznie się w niedzielę o godz. 15:00 – wybrano na nią 37 obrazów. Jak podkreślają organizatorki, większość wystawionych na licytację prac będzie można zakupić w bardzo przystępnych cenach.

Nie zabraknie też kolekcjonerskich perełek. W katalogu aukcyjnym pojawiły się znane z rynku sztuki nazwiska, takie jak: Marek Okrassa, Maria Kiesner, Julita Malinowska, Grzegorz Worpus-Budziejewski, Łukasz Olek, Lu Svensson, Filip Gruszczyński czy Karifurava. Dwa spośród wystawionych na aukcję obrazów powstaną dzień wcześniej – w obecności publiczności, podczas pokazu malowania „na żywo” (sobota, godz. 14:30 -18:00).

Wszystkie prace wystawione na aukcję (wraz z cenami wywoławczymi) można już oglądać na stronie: https://artshowevents.pl/aukcja/

Artshow Fabryka Norblina
Łukasz Olek, Enjoy TheSilence LQ, akryl na płótnie


Na Artshow zobaczymy też niezwykle efektowne, przygotowane specjalnie na tę okazję instalacje artystyczne partnerów wydarzenia, czyli firm Laufen, Deer Design i Jung. Każda z instalacji jest wynikiem twórczego dialogu artystów oraz designerów. Sztuka użytkowa i sztuki wizualne łączą się w nich w harmonijną całość.
 

Artshow 3-4 czerwca 2023

Fabryka Norblina
ul. Żelazna 51/53, Warszawa

Pełen program wydarzenia na stronie: artshowevents.pl

Bilety możemy nabyć na stronie artshowevents.pl, w aplikacjach Going i Empik Bilety w salonach Empik na terenie całego kraju

Zdjęcia: materiały prasowe
Zdjęcie główne: Marek Okrasa, Rajd, 2020; niżej: Aleksandr Yasin, Toń przejrzysta IV, 2023