baltic art promotion

Zapraszamy na wystawy polskiej sztuki współczesnej w ramach Baltic Art Promotion

Zaproszenia

Baltic Art Promotion stawia sobie ambitny cel promowania polskiej sztuki współczesnej. Z tej okazji w dwóch nadmorskich miejscowościach – w Słupsku i Ustce, odbędą się wystawy, na których będzie można kupić wybrane dzieła sztuki najlepszych polskich twórców. 

reklama

Kiedy i gdzie odbędą się wystawy Baltic Art Promotion

W ramach wydarzenia odbędą się dwie wystawy – pierwsza od 7 do 14 sierpnia w Ratuszu Miejskim w Słupsku oraz druga – od 15 do 18 sierpnia w Hotelu Grand Lubicz w Ustce. Tę drugą wystawę zwieńczy aukcja kolekcjonerska, podczas której będzie można wylicytować wybrane prace. Po zakończeniu aukcji odbędzie się koncert Anny Karwan. Oprócz koncertu w dniu aukcji planowane jest spotkanie z Hanną Bakuła – artystką, której prace pojawią się na aukcji. Wydarzenie okraszone będzie wspaniałym poczęstunkiem od kucharza restauracji Grand Lubicz.

Jakie prace zobaczymy na wystawach

Na wystawie pojawią się pracę 103 artystów polskich artystów, m.in. Edwarda Dwurnika, Jana Tarasina, Juliusza Lewandowskiego, Katarzyny Karpowicz, Jana Dobkowskiego, Tamary Łępickiej, Joanny Sarapaty, Moniki Chlebek czy Dariusza Mląckiego. Oto przykładowe prace, które będzie można zobaczyć na wystawie, a następnie wylicytować na aukcji. 

Obraz „Międzylesie” autorstwa Edwarda Dwurnika

Obraz „Międzylesie” pochodzi z 1974 roku i widzimy na nim często występujące u Edwarda Dwurnika (1943-2018) miejskie sceny i życie codzienne. Warszawskie Międzylesie znajduje się w dzielnicy Wawer, a artysta uwiecznił je jako ośnieżone miejsce w zimowym klimacie. Widzimy ludzi na sankach, dzieci na łyżwach, wóz z chlebem czy osoby zmierzające do pracy. Mimo zimnego klimatu, jest to bardzo ciepły obraz.

Obraz „Na dnie oceanu” Jana Dobkowskiego

Jan Dobkowski (ur. 1942 w Łomży) już w latach 60. przedstawiał własne propozycje i wizje malarskiego języka, które stały się jego znakiem rozpoznawczym i widoczne są do dziś. Bardzo często danym kolorom przypisana jest symbolika. W tym przypadku w obrazie „Na dnie oceanu” zadaniem widza jest rozszyfrowanie przedstawionego piękna natury, przeniesionego przez artystę na płótno za pomocą zabawy kolorem i kształtem.

Całość środków pozyskanych w ramach aukcji zostanie przekazana na cel stworzenia warsztatów terapii zajęciowej „Arteterapia", mających na celu rehabilitację osób z zaburzeniami psychicznymi i/lub fizycznymi za pomocą tworzenia sztuki, oraz cele statutowe Fundacji Teutsch. Warsztaty odbędą się w gminie Ustka.

Patronat nad wydarzeniem obejmują m.in.: Prezydent Miasta Słupsk, Hotel Grand Lubicz, MOBO, Restauracja Casa Italia, Radio Koszalin, Głos Pomorza, Faser-Plast Poland, Leann Stańczyk S.A., Prestiż Koszalin, Fundacja Progresja oraz Kaiser Pastisserie. Weranda również jest patronem wydarzenia.

Wydarzenie: Baltic Art Promotion
Data: 7-14.08 Ratusz Miejski w Słupsku, 15-18.08 Hotelu Grand Lubicz w Ustce

Obraz przy tytule jest autorstwa Katarzyny Karpowicz
Tekst: Redakcja