Black Friday 2023 najlepsze oferty i promocje w sklepach internetowych oraz stacjonarnych

Black Friday 2023 – najlepsze oferty i promocje w sklepach internetowych oraz stacjonarnych

Zaproszenia

Wielu konsumentów czeka na ostatni piątek listopada z dużą niecierpliwością. Na ten bowiem dzień przypada Black Friday, czyli święto zakupów. To czas, w którym sklepy zarówno internetowe, jak i stacjonarne oferują swoje produkty w bardzo atrakcyjnych, promocyjnych cenach. To jeden z najbardziej ekscytujących dni w roku. Warto zatem wiedzieć, na jakie oferty i promocje można liczyć 24 listopada.

reklama

Czym jest Black Friday?

Swoje początki Czarny Piątek ma oczywiście w Stanach Zjednoczonych. To dzień, który zawsze stanowił początek okresu przedświątecznych zakupów. Dziś Black Friday to święto zakupów, które "obchodzone" jest niemal na całym świecie, w tym oczywiście w Polsce. Wiele sklepów internetowych i stacjonarnych, jak co roku, oferuje swoje produkty w obniżonych cenach. Warto podkreślić, że wiele ofert promocyjnych nie ogranicza się jedynie do jednego dnia. Z atrakcyjnych rabatów skorzystać można przez kilka dni (tzw. Black Weeks).

Na co zwrócić uwagę podczas Black Friday?

Przede wszystkim warto zacząć obserwować oferty sklepów internetowych i stacjonarnych już kilka tygodni przed Black Friday. Wiele z nich zaczyna bowiem oferować swoje produkty w promocyjnych cenach jeszcze przed Czarnym Piątkiem. Tak jest choćby w przypadku wielu sklepów z elektroniką. Co ciekawe, często promocje oferowane na kilka tygodni przed Black Friday są dużo korzystniejsze niż w sam Czarny Piątek. Dotyczy to m.in. sprzętu RTV i AGD. Można się o tym przekonać, zapoznając się z ofertą dostępną na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,black-fridayTo idealny moment za zakup prezentów świątecznych w bardzo atrakcyjnych cenach lub na wymianę własnego sprzętu na nowy. Sklepy z elektroniką w ramach Black Friday obejmują promocjami w szczególności takie produkty jak smartfony, telewizory, konsole, gry czy małe AGD. Co ważne, dotyczy to produktów najbardziej renomowanych i sprawdzonych marek.

Na jakie promocje można liczyć w Black Friday?

Sklepy z elektroniką, zarówno te stacjonarne, jak i online, co roku przygotowują dla swoich klientów bardzo korzystne oferty cenowe. Niektóre z produktów – w skrajnych przypadkach – obniżone są o 50%, a nawet o 70% (to ostatnie zdarza się jednak dosyć rzadko). Dzięki temu zaoszczędzić można kilkaset złotych. Atrakcyjne oferty rabatowe dotyczą przede wszystkim sprzętu RTV i AGD, ale także komputerów i tabletów, smartfonów oraz aparatów i kamer. Dlatego systematycznie powinno zaglądać się na strony internetowe wybranych sklepów, aby być na bieżąco z aktualnymi propozycjami (im dłuższy czas śledzenia zmieniających się cen, tym oczywiście lepiej). Warto także obserwować media społecznościowe ulubionych sklepów. To właśnie tam znaleźć można aktualne informacje dotyczące rabatów na wybrane produkty. Aktualne oferty warto oczywiście śledzić nie tylko w czasie Black Friday, ale przez cały rok, a przynajmniej od letnich wakacji – w przypadku bardziej wartościowych towarów.

Czy warto robić zakupy w Black Friday?

Co roku wiele osób zadaje pytanie, czy zakupy w Black Friday rzeczywiście są tak korzystne? To problem niemal tak stary, jak sam Czarny Piątek. Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej tak, ale świadomie. To czas, w którym zakupić można wiele produktów z kategorii elektroniki w o wiele niższych cenach niż na co dzień. Czarny Piątek daje możliwość kupna nowego sprzętu, którego nabycie często nie jest możliwe ze względu na ograniczony budżet. Warto zatem zapoznać się z promocjami przygotowanymi właśnie z okazji Black Friday. Warto też dodać, że każdy produkt zakupiony w ramach promocji można zwrócić. Dotyczy to tak samo sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Takie zakupy są zatem nie tylko korzystne, ale i bezpieczne.

Materiał Partnera