konferencja HoReCa w architekturze w warszawskim hotelu PURO Stare Miasto

Konferencja w najpiękniejszym hotelu świata – zapraszamy na drugą edycję konferencji „HoReCa w architekturze”

Zaproszenia

Już 27 marca 2026 roku w warszawskim hotelu PURO Stare Miasto odbędzie się druga edycja konferencji poświęconej wyzwaniom architektury typu hospitality. Wydarzenie połączy ekspercką wiedzę na temat projektowania obiektów hotelowych i gastronomicznych z wyjątkową okazją do zwiedzenia wnętrz uznanych przez magazyn Dezeen za najpiękniejsze na świecie.

druga edycja konferencji HoReCa w architekturze

Podczas tegorocznego spotkania architekci, projektanci oraz inwestorzy skupią się na praktycznych aspektach tworzenia nowoczesnych przestrzeni hotelowych. Program wydarzenia opiera się na analizie konkretnego przypadku – nowo oddanego hotelu PURO Stare Miasto (Canaletta), który stanowi doskonały przykład harmonijnego wpisania nowoczesnej bryły w historyczną tkankę miasta pod opieką konserwatorską. Uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji dotyczących kluczowych dla branży zagadnień:

  • Projektowanie w kontekście historycznym: arch. Andrzej Kikowski opowie o procesie powstawania bryły hotelu w sąsiedztwie Placu Teatralnego.

  • Architektura dobrostanu: dr Aleksandra Karykowska przybliży temat „architektury snu” i fizjologicznych potrzeb gości w przebodźcowanym świecie.

  • Praktyka i przepisy: eksperci omówią wymogi sanitarne (SANEPID) oraz kwestie dostępności i projektowania bez barier.

  • Design na światowym poziomie: prezentacja aranżacji wnętrz autorstwa słynnego duńskiego studia GamFratesi.

Zwieńczeniem konferencji będzie wspólne zwiedzanie obiektu szlakiem jego unikalnego designu, łączącego skandynawski minimalizm z lokalnymi inspiracjami twórczością Canaletta.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji na stronie portalu Sztuka Architektury: sztuka-architektury.pl

Weranda jest patronem medialnych wydarzenia

Zwierciadła Kalendarz Zwierciadła Kalendarz