inwestycja gaia park w konstancinie-jeziorna

W Konstancinie-Jeziornie powstaje nowa prestiżowa inwestycja. Gaia Park to osiedle w duchu zrównoważonego rozwoju

Zaproszenia

Gaia Park to najnowsza, prestiżowa inwestycja warszawskiego dewelopera, firmy Profbud. Osiedle w Konstancinie-Jeziornie udowadnia, że współczesne budownictwo może być realizowane w odpowiedzialny sposób – z poszanowaniem środowiska naturalnego i naciskiem na maksymalne wykorzystanie proekologicznych rozwiązań. Właśnie nastąpiło oficjalne otwarcie Biura Sprzedaży.

reklama

Gaia Park – nowa inwestycja w jednej najbardziej prestiżowych lokalizacji w Polsce

Najnowsza inwestycja Profbud powstaje na terenie ponad 20-hektarowej działki w Konstancinie-Jeziornie. Osiedle będzie etapowane. Wzdłuż terenów zielonych miasteczka przebiegać będzie parkowa aleja, wokół której powstaną kwartały ze zróżnicowaną zabudową: wielorodzinną, szeregową, atrialną oraz jednorodzinną.

W pierwszym etapie, o nazwie Physis (łac. natura), znajdzie się 30 domów: 16 domów w zabudowie szeregowej i 14 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 173 do 339 mkw. W każdym z nich zaplanowano przestronny, dwustanowiskowy garaż z możliwością dowolnej aranżacji. Planowane zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji składającej się z 30 domów przewidziane jest na IV kwartał 2024 roku. Za całościowy projekt miasteczka Gaia Park odpowiada pracownia architektoniczna OPA Architekci, natomiast Generalnym Wykonawcą Biura Sprzedaży i inwestycji jest firma Malbud-1.
 

gaia park konstancin-jeziorna
gaia park konstancin-jeziorna
inwestycja gaia park w konstancinie-jeziorna


Projekt oparty na filarach zrównoważonego rozwoju – energii, wodzie, powietrzu oraz dążeniu do integracji lokalnej społeczności

Nazwa osiedla została zaczerpnięta z mitologii. Nawiązuje do greckiej bogini Gai – Matki Ziemi i odzwierciedla najważniejsze aspekty projektu.

Koncepcję miasteczka oparliśmy na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. Badania pokazują, że zrównoważony rozwój, wpływ budynku na środowisko i jego efektywność energetyczna, są coraz ważniejsze dla wielu ludzi – zwłaszcza młodszych pokoleń. Zaczyna się to też przekładać na najważniejsze decyzje życiowe, w tym zakup domu. Zachęcamy do innowacji w branży, by inni zaczęli dostrzegać, jak postępy w zakresie ochrony środowiska i inwestycje takie jak Gaia Park, mogą rozciągać się na cały rynek mieszkaniowy. Jeśli branża deweloperska będzie przykładać większą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i tworzenia budownictwa przyjaznego dla środowiska, nasza wizja może stać się rzeczywistością – mówił Paweł Malinowski, Prezes firmy Profbud.

osiedle gaia park w konstancinie-jeziorna

Projekt Gaia Park pozwala na zagospodarowanie przestrzeni przy zachowaniu najważniejszych walorów przyrodniczych terenu. Zielonymi filarami inwestycji są: gruntowe pompy ciepła pozwalające na ekologiczne ogrzewanie budynków, rekuperacja, gospodarka wodą opadową umożliwiająca jej ponowne wykorzystanie m.in. do podlewania zieleni, a w przyszłości farma wiatrowo-fotowoltaiczna zapewniająca mieszkańcom bezpłatny prąd przez 20 lat.

Zieleń na terenie miasteczka będzie kształtowana w oparciu o istniejące już zasoby. Celem będzie dążenie do wytworzenia ekosystemów bazujących na rodzimych gatunkach. Ekologiczne rozwiązania widać będzie też w częściach wspólnych. Przewidziane są m.in. panele fotowoltaiczne mające na celu oświetlenie wspólnych terenów zielonych, stacja ładowania samochodów elektrycznych, lasy tlenowe, szklarnie sąsiedzkie, place zabaw z siłowniami plenerowymi oraz przestrzeń rekreacyjna w postaci polany umożliwiającej integrację sąsiedzką. Zielonymi elementami wykończenia architektury będą pnącza, naturalne siedziska, mała architektura powstała z ponownego wykorzystania drewna pozyskanego z terenów zabudowy, oczka wodne, leżaki i hamaki na drzewach, a także liczne ścieżki rowerowe.

miasteczko gaia park w konstancinie-jeziorna


Najnowsza inwestycja to nowy rozdział w historii marki Profbud – zarówno jeśli chodzi o liczne rozwiązania ekologiczne, jak i samą zabudowę jednorodzinną.

Projekt Gaia Park powstał w oparciu o ekologiczne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii. Architektura czerpie z konstancińskich wzorców, ucieka od nowinek - stara się być uniwersalna i ponadczasowa. W zakresie społecznym projekt ma integrować lokalna społeczność. Wierzę, że nasze osiedle będzie stanowiło wzorzec dla przyszłych inwestorów, że odejdziemy od betonowania i maksymalizowania powierzchni użytkowej mieszkalnej, a wartość projektu będzie wyznaczana przez aspekty środowiskowe i działania wspierające środowisko – mówi Paweł Orłowski z zespołu projektowego OPA Architekci.

gaia park w konstancin-jeziorna
gaia park w konstancin-jeziorna
gaia park w konstancin-jeziorna biuro sprzedaży


Designerskie Biuro Sprzedaży przy ul. Torowej 1 w Konstancinie-Jeziornie już otwarte

Oficjalne otwarcie Biura Sprzedaży nastąpiło 2 grudnia 2022. Spostrzeżeniami na temat znaczenia domu i relacji zachodzących pomiędzy zdrowiem, naturą i tworzeniem społeczności, podzielił się z zaproszonymi gośćmi Paweł Malinowski – Prezes firmy Profbud. W spotkaniu udział wzięli także autorzy projektu biura sprzedaży Gaia Park – architekci z Q2 STUDIO oraz pracownia OPA Architekci odpowiadająca za architekturę osiedla. O tym, dlaczego warto żyć naturalnie i z troską o środowisko, opowiedziała zebranym ekoedukatorka Dominika Lenkowska-Piechocka, twórczyni strony Who Will Save The Planet. Spotkanie poprowadziły Ewa Trzcionka oraz Anna Dec, a o muzyczny klimat zadbali Julia Pietrucha oraz Grzech Piotrowski.
 

gaia park w konstancin-jeziorna biuro sprzedażyDesignerskie Biuro Sprzedaży na terenie inwestycji, przy ul. Torowej 1, zaprojektowała pracownia architektoniczna Q2 STUDIO. Jego cechą charakterystyczną jest prosta, podłużna konstrukcja z przeszkleniami i lamelami, częściowo wyniesiona ponad poziom terenu na wodzie. Całość utrzymana jest w jasnej, naturalnej kolorystyce odzwierciedlającej ideę projektu Gaia Park.

Wewnątrz znajdują się długa na ponad 3 metry makieta architektoniczna oraz makieta interaktywna. Aby w jak największym stopniu przybliżyć nam założenia inwestycji można tu znaleźć również pompę ciepła, panele fotowoltaiczne oraz szklarnię zaaranżowaną na dachu budynku. Na zewnątrz z kolei przewidziano miejsce na oczko wodne pełniące funkcję retencyjną, a także plac zabaw z elementami naturalnej, małej architektury, który planowany jest w częściach wspólnych inwestycji. Projekt powstał przy zachowaniu i wyeksponowaniu istniejącego drzewostanu.

Więcej informacji na temat inwestycji znajdziecie na stronach:

www.gaiapark.pl
www.profbud.info
www.facebook.com/ProfbudDeweloper

Zdjęcia: materiały prasowe