konkurs architektoniczny living places

Konkurs Architektoniczny Living Places – poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla przyszłości

Zaproszenia

Simon, wiodący dostawca rozwiązań elektrycznych i systemów automatyki budynkowej, z dumą ogłasza rozpoczęcie piątej edycji prestiżowego konkursu architektonicznego Living Places – Simon Architecture Prize. Celem konkursu jest odkrycie i promocja innowacyjnych projektów architektonicznych, które kształtują przyszłość przestrzeni życiowych i użytkowych.

Nagroda architektoniczna Simon Living places powstała z inicjatywy firmy Simon, którą wspiera Fundacja im. Miesa van der Rohe. Została utworzona w 2016 roku dla uczczenia stulecia istnienia firmy Simon i przyznawana jest co dwa lata.

Konkurs Living Places ma na celu zachęcenie architektów, projektantów wnętrz oraz studentów architektury do tworzenia nowatorskich i zrównoważonych projektów, które odpowiadają na wyzwania współczesnego świata. Doceniane są projekty, które łączą estetykę z funkcjonalnością, zrównoważony rozwój z technologiczną innowacyjnością oraz komfort z inteligentnymi rozwiązaniami. W trzeciej edycji konkursu nominowany został budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego zaprojektowany przez trzy pracownie: BAAS, Grupa 5 Architekci, Małeccy Biuro Projektowe.

Kategorie Konkursowe

Konkurs będzie rozgrywany w dwóch głównych kategoriach:

1. Przestrzeń osobista – nowoczesne domy, apartamenty i osiedla mieszkaniowe, które redefiniują komfort życia codziennego.

2. Przestrzeń publiczna – budynki użyteczności publicznej, przestrzenie biurowe i komercyjne, które integrują najnowsze technologie z potrzebami użytkowników.

Zachęcamy do udziału architektów, urbanistów i architektów krajobrazu. Każda osoba może nominować dzieło architektury i przestrzeń architektoniczną, która przyciągnęła jej uwagę, lub która ma dla niej szczególne znaczenie. Do konkursu można zgłaszać wszystkie projekty ukończone w ciągu dwóch lat następujących po ostatniej edycji, które powstały w Europie, Meksyku i Brazylii. W tej edycji są to projekty powstałe i ukończone pomiędzy 1 stycznia 2022 a 31 grudnia 2023 roku.

2

Jury konkursu Living Places

Międzynarodowe jury konkursu Living Places tworzą profesjonaliści z różnych dziedzin z sektorów projektowania wnętrz, projektowania oświetlenia, architektury, audiowizualnych. W poprzedniej edycji w jury zasiadał Marcin Szczelina – architekt i krytyk architektury, twórca magazynu Architecture Snob.

Nagrody

Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe oraz możliwość prezentacji swoich projektów na międzynarodowych targach architektonicznych. Dodatkowo, najlepsze projekty zostaną opublikowane w prestiżowych magazynach branżowych oraz na platformach internetowych Simon.

Harmonogram

Start konkursu: 29 maja 2024

Termin nominacji: 16 września 2024

Termin nadsyłania prac: 30 września 2024

Ogłoszenie Finalistów: 25 listopada 2024

Ogłoszenie Zwycięzców: 15 grudnia 2024

Gala Finałowa i Wręczenie Nagród: 12 lutego 2025 w Pawilonie Miesa van der Rohe w Barcelonie

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zarejestrować się na stronie internetowej Simon Living Places: simonprize.org oraz przesłać swoje projekty w formie elektronicznej zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie.

Link do polskiej strony konkursu: kontakt-simon.com.pl/pl/Living-Places.html

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Materiał prasowy