rozmowy ze smakiem

Rozmowy ze smakiem – rusza nowy cykl spotkań dla architektów

Zaproszenia

Architekci i projektanci z Wielkopolski wkrótce wezmą udział w premierowym spotkaniu z cyklu Rozmowy ze smakiem, zorganizowanym przez firmy Cosentino oraz PEKA. Wydarzenie odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2023 r. w showroomie PEKA, mieszczącym się przy ulicy Wrzesińskiej 183 w Swarzędzu. Prezentacje przybliżą zebranym najnowszą ofertę firm, a także trendy obowiązujące we współczesnych kuchniach, a gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Jo Jurga, zajmująca się badaniami dotyczącymi wpływu przestrzeni na nasze samopoczucie.

reklama

Przybyli na spotkanie goście będą mieli okazję w praktyce sprawdzić właściwości popularnych powierzchni ultrakompaktowych Dekton i konglomeratów kwarcowych Silestone z oferty hiszpańskiego producenta Cosentino. Zostaną zaprezentowane również nowoczesne rozwiązania, ułatwiające prace w kuchni, z których słynie firma PEKA. Gościem specjalnym spotkania, odbywającego się w swarzędzkim showroomie PEKA, będzie dr Joanna Jurga, projektantka produktu i przestrzeni, innowatorka i wykładowczyni, specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. 
 

rozmowy ze smakiem nowy cykl spotkań dla architektów

W służbie komfortu

Nowoczesna technologia produkcji materiałów wykończeniowych Cosentino stwarza możliwość wykreowania kuchni i łazienek, w których wzór zapoczątkowany na blacie kontynuujemy na ścianie, zabudowie i podłodze, tworząc z ich pomocą estetyczną harmonię we wnętrzach. Wielkoformatowe powierzchnie ultrakompaktowe Dekton, popularnie zwane spiekami kwarcowymi oraz konglomeraty Silestone, poza swoją odpornością na zaplamienia i inne czynniki zewnętrzne, umożliwiają montowanie jednoelementowych blatów, bez cięć i połączeń. Tym samym uzyskujemy wrażenie doskonałej spójności. Podczas spotkania Cosentino zaprezentuje swoje najnowsze materiały na blaty kuchenne, okładziny frontów mebli i ścian. Poza niewątpliwymi wartościami użytkowymi, podkreślają styl wnętrz wielu realizacji architektonicznych, grając w nich jedną z głównych ról.
 

rozmowy ze smakiem nowy cykl spotkań dla architektów

Jeszcze lepsza organizacja w kuchni

PEKA już od przeszło dwudziestu lat działa na polskim rynku projektowania i aranżacji wnętrz. Wprowadza innowacyjne rozwiązania, cechujące się nowoczesnym designem i certyfikowaną jakością. Misją marki jest dostarczanie klientom rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Rozsądnie zaprojektowane pomieszczenie to przestrzeń, w której każdy mebel ma swoje uzasadnienie funkcjonalne, a zarazem wszystkie szafy, regały, półki i akcesoria tworzą jedną zgraną i dobrze wyglądającą całość. Dostępne w ofercie PEKA ekskluzywne systemy do wnętrz szafek umożliwiają takie zaprojektowanie mieszkania, że niezależnie od wielkości, będzie ono wyglądać schludnie, estetycznie i funkcjonalne. Zaplanowanie przestrzeni, która umożliwi wykonywanie codziennych prac mniejszym nakładem sił, to klucz do lepszego, bardziej komfortowego życia. Ekskluzywne systemy kuchenne do zabudowy oraz akcesoria pozwalają urządzić pomieszczenie, w którym przygotowywanie posiłków będzie sprawiać wiele radości.

rozmowy ze smakiem nowy cykl spotkań dla architektów

Live cooking z Grzegorzem Filozofem

O podniebienia architektów i projektantów wnętrz zadba tego wieczoru Grzegorz Filozof, uznany szef kuchni, związany przez większość swojej kariery z Poznaniem, który tworzył i prowadził przez wiele lat miejsca takie jak Avocado Restaurant&Wine czy Restauracja Sarbinowska, szkolił w akademiach kulinarnych oraz brał udział w licznych wydarzeniach gastronomicznych. Jego dania to autorskie kompozycje doświadczeń, wspomnień i otaczających go możliwości. W swym autorskim live cookingu Grzegorz Filozof przybliży gościom swoje ulubione smaki.

Po więcej informacji zapraszamy nawww.cosentino.com/pl-pl/ i www.peka.pl

Zdjęcia: materiały prasowe