lustra dekoracyjne

Dekoracje do domu: lustra jak obrazy

Urządzamy

Lustra w oryginalnych ozdobnych ramach to dzisiaj więcej niż przedmioty użytkowe. Mają ciekawe kształty i tak ozdobne ramy, że kiedy powiesisz ich kilka obok siebie, będą oryginalną dekoracją. 

lustra do salonu
Od góry: lustra w różnych kształtach, Bello Spazio, bellospazio.com; ściana z luster, Decora Primavera Verano Coral, pressloft.com; miedziane lustra. westwingnow.pl

Jak powiesić lustra na ścianie?

Najlepiej, by lustra w różnych kształtach i stylach miały ramy w takim samym kolorze albo odwrotnie – ten sam kształt, różne ramy. Możesz powiesić na ścianie same lustra lub pomiędzy nimi obrazki albo ulubione zdjęcia. Najmodniejsze w tym sezonie są złote lustra we wszytkich wariacjach: różowe złoto, odcienie miedzi – wybór jest naprawdę duży.

Moc zwierciadła – jakie lustra wybrać?

Złoty kolor ma niesamowite właściwości – ociepla i rozjaśnia wnętrze. Inspiracji możecie szukać wśród najgorętszych trendów sezonu, jednym z nich jest styl boho

Możecie wybierać wśród złotych luster w kształcie słońca, owalnych w klimacie retro, a także w ramach z wikliny. Jeśli chcielibyście dodać nieco blasku surowemu wnętrzu nie rezygnując z minimalizmu – lustra w cienkich ramach sprawdzą się idealnie. Macie pustą ścianę w przedpokoju? Użyjcie luster – będzie nie tylko praktycznie, ale też stylowo. 

Sztuka wyobraźni – aranżacja ściany z lustrami 

Potraktujcie ścianę jak płótno, na którym stworzycie swój lustrzany obraz. Większe zwierciadła powiście obok małych i nie bójcie się eksperymentować. W końcu to Wy jesteście artystami.

Tekst: Katarzyna Sadłowska/ Patrycja Fleiszer

Zdjęcia: materiały prasowe

 

modne lustra
lustra hexagon, World Market, worldmarket.co
lustra na ścianie
lustra w sypialni, Westwing, westwing.pl