aktualne trendy w aranżacji wnętrz 5 rzeczy, które musisz mieć

Aktualne trendy w aranżacji wnętrz: 5 rzeczy, które musisz mieć

Dekoracje

Jeśli akurat przeprowadziłeś się do nowego miejsca lub chciałbyś odświeżyć swoje mieszkanie to zanim zaczniesz to robić, to warto zaplanować dokładnie jak nowa przestrzeń ma wyglądać.


Najważniejszy jest Twój własny styl, ale jeżeli jeszcze nie jesteś pewien czego oczekujesz to warto poszukać inspiracji online. Możesz na przykład przejrzeć jakie są najmodniejsze trendy dekoracyjne. W dodatku przeglądając online różne artykuły do wnętrz możesz trafić na różne przeceny i promocje. Szukając produktów przez Internet możesz od razu wykorzystać też kupony na artykuły do domu i zapłacić za zakupy o wiele taniej.

Sprawdź koniecznie czy któreś z poniższych propozycji aranżacji wnętrz posłużą Ci jako inspiracja:

  • Japońskie akcenty

Japońskie domy kojarzą się często z minimalizmem, harmonią i tradycyjnym wystrojem. Raczej trudno byłoby w całości przełożyć realia domów japońskich na nasze polskie, ale to nie znaczy, że nie da się urządzić pomieszczenia w taki sposób, aby nawiązywało do dalekowschodnich tradycji. Coraz większą popularnością cieszą się obrazy japońskie, także w formie plakatów, a nawet puzzli wieszanych na ścianie. Zazwyczaj są to wizerunki topowych dzieł japońskich w stylu ukiyo-e. Bardzo modna jest między innymi ,,Wielka fala w Kanagawie’’, a także obrazy zwierząt zachowujących się jak ludzie. Poprzez takie obrazy możesz nadać oryginalny styl danemu pomieszczeniu i na ich podstawie dopasować inne elementy wystroju. Możesz dodać także japońskie lampy czy rośliny, które jeszcze bardziej zaznaczą japoński charakter pokoju. Jeśli chcesz kupić takie artykuły w promocyjnej cenie, to koniecznie poszukaj kodów rabatowych.

  • Ściana z teksturą

Coraz częściej w nowocześnie urządzonych mieszkaniach można zauważyć pewien trend. Trzy ściany pomieszczenia są gładkie, a jedna z nich ma wyróżniającą się powierzchnię, a czasem także kolor. Jest dużo różnych wersji takiej aranżacji. Jedną z nich jest drewniana okleina lub inne wzory z drewna na jednej ze ścian. Inspirując się tym, można kupić na przykład dopasowane do koloru drewna meble. Innym pomysłem jest pomalowanie ściany na inny kolor i nadanie jej innej tekstury poprzez sposób nałożenia farby na przykład krótkimi pociągnięciami pędzla. Najlepiej do tego używać złotej lub srebrnej farby dla uzyskania lepszego efektu. Na wyróżniającej się ścianie można powiesić między innymi telewizor.

  • Wykorzystanie schodów

Schody zazwyczaj są traktowane tylko w sposób użytkowy, ale wcale nie musi tak być. Jest to także przestrzeń, którą można wykorzystać. Można je wyłożyć na przykład kafelkami w stylu greckim, albo przetransformować w półkę na książki. Regały zajmują bardzo dużo miejsca w mieszkaniu, a czasem i tak nie są w stanie pomieścić wszystkich pozycji, jeśli ma się dużą kolekcję. Wykorzystanie schodów jako dodatkowych półek nie tylko oszczędzi dużo miejsca, ale także będzie estetycznie i intrygująco wyglądać.

  • Nietypowe lustra

Lustro to element, który jest potrzebny w każdym mieszkaniu. Jest wiele interesujących aranżacji w jakich można lustra ustawić. Interesującym pomysłem są na przykład dwa lustra ustawione naprzeciwko siebie, które tworzą iluzję nieskończonego tunelu. W odpowiednim miejscu trzeba ustawić światło i tworzy to wtedy niekończące się lustro. Popularność ostatnio zdobywają lustra o nietypowym, nieregularnych kształcie. Mogą one imitować na przykład taflę wody, plamy, czy inne rzadko spotykane w przypadku lustr kształty takie jak półkole, puzel, płatki kwiatów albo są też rozłożone na kilka części. Dużą rolę gra także odpowiednie oświetlenie lustra. Najczęściej można spotkać się z oświetleniem ledowym zainstalowanym za lustrem, dającym poświatę. Nie musi być to jednak zwykłe białe światło, można się zdecydować na dowolny kolor, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

  • Minimalizm

Dominującym trendem w aranżacji wnętrz ostatnio jest minimalizm. Ten rodzaj dekoracji wnętrz stawia przede wszystkim na praktyczność i estetykę. Dekoracje mają swoje zastosowanie i są ograniczone raczej do minimum. Takie pokoje bardzo łatwo sprzątać, co jest ich niewątpliwą zaletą. Zazwyczaj są utrzymywane w kolorach bieli, czerni i szarości, ale to nie znaczy, że nie ma żadnych odchyleń od tej reguły. Raczej jednak unika się jaskrawych kolorów i pozostaje się przy delikatnych, pastelowych. Minimalizm jest świetnym sposobem na zorganizowanie swojej przestrzeni w estetyczny sposób.

Artykuł sponsorowany
Zdjęcie: pexels.com