#zostańwdomu czytaj e-wydanie - tylko 8,99 zł
reklama

Jak udekorować wigilijny stół

Dekoracje

Jak nakryć wigilijny stół? Prosto, ale oryginalnie. Tak, by podkreślić niezwykły nastrój i szczególną atmosferę wieczerzy. Mogą być srebro i złoto, drogie kamienie i pachnidła albo coś bardziej swojskiego: sianko i jabłuszka. 

 

Stół wigilijny w stylu romantycznym

Oto, co można wyczarować, używając we wszystkich stylizacjach tych samych naczyń – my wybraliśmy klasyczną Białą Marię, najbardziej romantyczny serwis firmy Rosenthal (nazwany tak na cześć żony właściciela). W naszej pastelowej stylizacji towarzyszą mu róże i śnieguliczki oraz kolorowe szklanki New Cottage Rose od Villeroy & Boch i kieliszki do wina z huty szkła kryształowego Julia. Sztućce Arthur Brushed Villeroy & Boch. Aniołki od Rosenthala.

PODPOWIADAMY: Subtelne i romantyczne dekoracje stołu

Stół wigilijny w złotej stylizacji

Biała Maria, a do kompletu szklanki, bomboniera i wazoniki kule z huty Julia oraz sztućce Ella Gold od Villeroy & Boch. Na tak bogatym stole wystarczy pomalowana na złoto gałąź albo kiść srebrzystych talarów miesiącznicy przypięta do serwetek. 

PODPOWIADAMY: Święta na bogato: w blasku złota [świąteczne aranżacje]

Stół wigilijny w tradycyjnym stylu

Na tradycyjnym stole Rosenthalowska Biała Maria i kryształowe szkła z huty Julia (szklanki, kieliszki, misa) w towarzystwie gałązek, rajskich jabłuszek, szyszek oraz foremek do pierników, sztućców Sereno i serwetek od Villeroy & Boch.

PODPOWIADAMY: Jak wyczarować świąteczny nastrój: dekoracje stołu

Stylizacja: Maria Szkop; Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Dekoracje kwiatowe przygotowała: Kornelia Pieniak – Wonna Nova.

reklama
reklama