blue nova kolor roku 2024 marki benjamin moore

Marka Benjamin Moore wybrała kolor roku 2024. Zobacz, jak ten piękny i inspirujący odcień wygląda we wnętrzach!

Dekoracje

Głęboki błękit Blue Nova to Kolor Roku 2024 marki Benjamin Moore. To intrygujący niebieski odcień z nutą czerwieni, dzięki której wpada w fioletowy ton. Odcień został zainspirowany tajemniczym pięknem nieba, które tuż po zachodzie słońca przybiera ciemnoniebieską, niemal fioletową poświatę.

Blue Nova to odcień, który przywołuje cienie widziane przez obiektyw teleskopu. Jego oficjalne ogłoszenie odbyło się w siedzibie firmy Blue Origin w Cape Canaveral na Florydzie na terenie Centrum Kosmicznego. Miejsce nie jest przypadkowe, ponieważ firma, założona przez Jeffa Bezosa zajmuje się projektowaniem statków kosmicznych oraz eksploracją kosmosu.
 


Jak wybrano Kolor Roku 2024?

Co roku to pytanie słyszą Łowczynie Trendów na czele z Andreą Magno, szefową Color Team koncernu Benjamin Moore & Co. Jak przebiegał ten proces? Zespół wyselekcjonował wstępnie kilku pretendentów do koloru roku. Niektóre odcienie leżały w ​​ciepłym zakresie koła barw, jednak z czasem szala przechylała się coraz mocniej w stronę chłodniejszych odcieni. Podobnie jak przy układaniu puzzli, Łowczynie tworzyły spójny obraz, by ostatecznie wyłonić Koloru Roku 2024.

Blue Nova 825 to intrygujący niebieski odcień, wyczuwamy w nim jednak nutę czerwieni, dzięki której wpada w fioletowy ton. Ten „dotyk ciepła” decyduje o tym, że odcień, pomimo pozornie klasycznego wyglądu, jest również magiczny, kuszący oraz podnosi na duchu.

Niebiańska „nowa gwiazda” - tak o tej barwie mówi Andrea Magno – jest obserwowana o specyficznej porze dnia, tuż po zachodzie słońca, kiedy niebo ma ciemnoniebieską, niemal fioletową poświatę, tuż nad ognistym blaskiem promieni zachodzącego słońca. – Blue Nova to urzekający, nieziemski kolor, który jest w pewnym sensie magiczny i może podnosić na duchu – mówi szefowa Color Team koncernu Benjamin Moore & Co.


Blue Nova – modny kolor ścian 2024, który przyciąga spojrzenia

Blue Nova nie wtapia się w tło, lecz skutecznie zwraca naszą uwagę. Kontynuuje trend rozpoczęty w 2023 roku, wykorzystujący we wnętrzach kolory przyciągające wzrok. Ich obecność w domach oraz mieszkaniach wyraża naszą osobowość. Zachęca do odkrywania odważniejszych zestawień. – Nadal widzimy, jak projektanci odważnie podchodzą do kolorów – mówi Andrea Magno. – Ludzie chcą wprowadzić kolor do swojego domu, a my chcemy kontynuować ten trend.

Blue Nova to atrakcyjny odcień, który pięknie prezentuje się na ścianach. To jednak nie koniec jego możliwości. Równie dobrze będzie wyglądał na stolarce, np. wyspie kuchennej, szafkach, a nawet drzwiach wejściowych.

– Można z nim naprawdę wiele zrobić. Podoba mi się pomysł, by zastosować ten odcień w matowym, aksamitnym wykończeniu i naprawdę docenić jego głębię – dodaje Andrea Magno. Natomiast jeśli wybierzemy wykończenie w półpołysku lub satynie osiągniemy efekt miękkości, który znakomicie sprawdzi się we wnętrzach, takich jak sypialnia lub jadalnia.

Zobacz też: Jak ciekawie pomalować mały pokój – 10 inspiracji, jak dobrać kolory ścian do małego mieszkania

trendy kolorystyczne na 2024 rok


Harmonijne zestawienia – kolorystyczne trendy na 2024 rok

Marka zaprezentowała także paletę Color Trends 2024, która obejmuje łącznie 10 odcieni farb. Prowadząc badania nad kolorem roku, każda z Łowczyń Trendów zaproponowała połączenia z innymi barwami. W efekcie powstały ciekawe kombinacje, które pięknie się uzupełniają, grają różnorodnym nasyceniem i zapadają w pamięć.

Oprócz zestawień wzajemnie uzupełniających się kolorów, Łowczynie Trendów pracowały także nad wykorzystaniem intrygującej gry przeciwieństw – ciepłych/chłodnych, jasnych/ciemnych tonów. Efektem ich działań jest paleta Color Trends 2024. To odcienie, które doskonalone będą prezentowały się na ścianach oraz meblach w naszych domowych przestrzeniach.


Spektakularne ogłoszenie Koloru Roku 2024 przez Benjamin Moore oraz prezentacja trendów kolorystycznych na nowy sezon to nie wszystko! Marka rozpoczęła także współpracę projektową z organizacją non-profit założoną przez firmę Blue Origin – Club for the Future, która obejmie kwestie projektowe w lokalnych szpitalach oraz promocję „doświadczeń o tematyce kosmicznej” podczas wydarzeń społecznych w celu promowania dziedzin STEM. STEM to koncept łączący nauki przyrodnicze (science), technologię (technology), inżynierię (engineering) i matematykę (math), mający na celu zwiększenie udziału tych dziedzin w edukacji.

Łowczynie Trendów zainspirowały się m.in. spektakularnym połączeniem ciemnoniebieskiego nieba i chmur z czerwono-pomarańczowymi tonami zachodzącego słońca. Przeniosły swoje doświadczenia ze świata natury wprost do wnętrz. Zestawiały chłodny odcień Blue Nova 825 – widoczny na ścianach i szafkach – z ciepłymi akcentami w postaci pościeli i zasłon w odcieniu zbliżonym do Topaz 070. W skutek tego zabiegu postało wnętrze, które zachwyca pozytywną energią. Zobaczymy tę aranżację na zdjęciu obok.


Szukasz inspiracji? Zobacz też: Jak ożywić wnętrza za pomocą kolorów? i Jak łączyć ze sobą dwa kolory ścian w jednym pokoju? 

ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE MARKI benjaminmoore.pl