nowości w kolekcji cielo e terra by dorota koziara

Cielo e Terra by Dorota Koziara – zobacz, jakie nowości dołączyły do kultowej kolekcji płyt wielkoformatowych!

Dekoracje

Nowe kolory płyt wielkoformatowych oraz dekoracje w formie gradientów to propozycje marki Tubądzin, które dają architektom niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych. Przyjrzymy się bliżej nowościom, które dołączyły do kolekcji Cielo e Terra!

nowości w kolekcji cielo e terra by dorota koziara


Cielo e Terra by Dorota Koziara – barwy zaczerpnięte z pejzażu Środkowej Europy

Inspiracją dla autorki kolekcji, Doroty Koziary, były charakterystyczne – stonowane i pastelowe odcienie pejzażu Środkowej Europy, znanej z obfitości chłodnych miesięcy. Właśnie ta kolorystyka stała się podstawą harmonijnej i delikatnej palety barw płyt gresowych z linii Cielo e Terra. Kolekcja wzbogaciła ofertę marki Tubądzin o wielkoformatowe płyty gresowe barwione w masie, które dają architektom ogromne możliwości aranżacyjne zarówno we wnętrzach prywatnych, budynkach użyteczności publicznej, jak i elewacjach.

– Przystępując parę lat temu do współpracy z Tubądzinem, tak jak w przypadku każdej mojej kooperacji, zaczęłam od przeanalizowania ówczesnych kolekcji marki. Chciałam zaproponować innowacyjne projekty, które wzbogacą gamę produktów. W tym wypadku, były to materiały spełniające normy dla budynków użyteczności publicznej i na elewacje. Tego typu płytki są zawsze wyzwaniem. Zaprojektowana przeze mnie kolekcja Cielo e Terra to płyty gresowe, barwione w masie, spełniające wspomniane kryteria techniczne. To jednak nie wszystko. Ceramika zazwyczaj jest postrzegana jako zimna w dotyku. Zależało mi na uzyskaniu przyjemnego i ciepłego efektu. Wraz z działem technologii Tubądzin zdecydowaliśmy się zastosować powierzchnie głęboko matowe, które, moim zdaniem, dają pożądany przeze mnie rezultat – opowiada o kolekcji projektantka, architektka wnętrz, art dyrektor, kurator wystaw, której studio na co dzień znajduje się w Mediolanie.

nowości w kolekcji cielo e terra by dorota koziara tubądzin
nowości w kolekcji gresów wielkoformatowych cielo e terra tubądzin


Nowe kolory wielkoformatowych płytek gresowych – super biel, czerń i zieleń

Kolekcję płyt wielkoformatowych Cielo e Terra uzupełniają mozaiki, Geometry i Up Down, które są dostępne we wszystkich bazowych kolorach kolekcji. Architekt może łączyć płyty wielkoformatowe z drobniejszymi formami.

W tym roku kolekcja Doroty Koziary została wzbogacona o nowe odcienie płytek. Do gamy kolorystycznej włączone zostały: zieleń, czerń oraz super biel. Wszystkie barwy i wzory w ramach kolekcji harmonijnie łączą się ze sobą, co gwarantuje spójny wygląd każdego projektu.

– Harmonijna gama kolorystyczna to propozycja szczególnie dla architektów, którzy w swojej codziennej pracy kreatywnej mają do czynienia z wieloma materiałami. Zaprojektowałam ją w taki sposób, żeby każdy kolor z kolekcji idealnie współgrał z innymi. Dzięki temu można także wykorzystywać wszystkie dostępne kolory w jednym projekcie, a i tak będą one stanowiły spójną całość – dodaje Dorota Koziara.

kolekcja gresów wielkoformatowych cielo e terra by dorota koziara


Rozwinięcie kolekcji Cielo e Terra o piękne dekoracje w formie gradientów

Nowością są również dekoracje na wielkoformatowych płytach w formie gradientów, w których delikatny kolor płynnie przechodzi do bieli lub miesza się z innymi barwami. Do ich produkcji wykorzystywane są najnowsze linie technologiczne Tubądzina. Do kolekcji Cielo e Terra dołączyły też płyty ze złotymi i platynowymi dekoracjami liniowymi.

– Do gładkich wielkoformatowych płyt chciałam dodać konceptualne rozwiązania, przejścia kolorów do bieli lub koloru w inny kolor. Podobnie jak dzieje się to patrząc na niebo, które zależnie od pogody czy pory dnia zmienia swoje barwy. Zależało mi na wprowadzeniu do architektury wnętrz odczucia powietrza i lekkości, stąd gradienty, dla których bazą są kolory z kolekcji Cielo e Terra przechodzące do bieli. Trochę jak w naturze, trochę jak na scenie w teatrze, gdzie światło miękko układa się na powierzchniach scenografii, tworząc iluzję przestrzeni i nieskończoności. W przypadku tego projektu są to płyty, które swoją konceptualną interpretacją natury uzupełniają dotychczasowe, jednolite barwione w masie wielkoformatowe płyty kolekcji. Przechodząca z jednego w drugi delikatna gra kolorem, jest też dla mnie intrygującym zabiegiem optycznym. Płyty na elewacjach budynków, w zależności od światła wtapiają bryłę w pejzaż lub wydobywają ją z tła. Pozostałe nowości to płyty z kolekcji Cielo e Terra o dekoracjach liniowych, na których głównie stosujemy złoto i platynę. Te zdobienia przemyślane są taki sposób, że mogą być aplikowane na wszystkich kolorach płyt z kolekcji, zapewniając tym samym pełną harmonię. Jednocześnie są dodatkowym elementem łączącym gamę kolorystyczną kolekcji w całość – podkreśla Dorota Koziara.

nowości w kolekcji gresów wielkoformatowych cielo e terra tubądzin
kolekcja gresów wielkoformatowych Cielo e Terra Tubądzin


Spójność kolorów i wzorów, która gwarantuje harmonijne aranżacje

Nowe kolory, jak i dekoracje, które rozszerzyły oraz uzupełniły kolekcję Cielo e Terra zostały tak zaprojektowane, aby były uniwersalne.

– Zależało mi na tym, żeby te produkty były uniwersalne i znakomicie nadawały się do zastosowania w różnych częściach świata, współgrając z różnorodnym pejzażem, niezależnie czy są wykorzystane we wnętrzach, na fasadach, w przestrzeni publicznej czy prywatnej. Harmonia jest podstawą naszej spokojnej egzystencji. W otoczeniu pięknym i harmonijnym łatwiej jest nam dobrze funkcjonować – podsumowuje Dorota Koziara.

Więcej informacji na temat kolekcji Cielo e Terra marki Tubądzin znajdziesz na stronie: tubadzin.pl

Materiał Partnera
Zdjęcia: materiały prasowe

nowości w kolekcji gresów wielkoformatowych cielo e terra tubądzin