werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Dom w chmurach: pomysłowe dekoracje

Dekoracje

Szukasz oryginalnych pomysłów na wykończenie albo udekorowanie domu? Chodząc z głową w chmurach, też mogą przyjść świetne pomysły. Dosłownie. Bo to chmury inspirują projektantów, którzy tworzą z ich motywem pomysłowe dekoracje do wnętrz.

Ponury pomysł? Ależ skąd! Nawet najczarniejsza chmura ma srebrne brzegi – mówią Chińczycy, przekonani, że i w beznadziejnej sytuacji można znaleźć coś pozytywnego.

Z wielkiej chmury, wielka aranżacja

Taki promyk nadziei zobaczyła Abigail Edwards, angielska projektantka i stylistka, kiedy niebo nad Londynem przez wiele dni zanosiło się deszczem i straszyło błyskawicami. Ponura pogoda tak ją zainspirowała, że zaczęła szkicować chmury, a potem stworzyła przepiękne tapety Storm Clouds.

Granatowy cumulonimbus nad stanem Oregon też odbił się szerokim echem – wylądował na poduszkach firmy Zazzle, które teraz cały świat może kupować przez internet. Co innego niebo nad Półwyspem Apenińskim. Znacznie rzadziej na jego błękicie natura wylewa jakąś szaroburą plamę. Dlatego po mozaikach Bisazzy czy przedmiotach Alessiego wesoło pomykają tylko niegroźne cumuluski.

Aż chce się zanucić nieśmiertelny przebój Adriano Celentano „Azzurro”. Zobaczcie naszą galerię. Z tych chmur można się tylko cieszyć.

Tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcia: serwisy prasowe firm

reklama
reklama
reklama