Nie ma piękniejszej dekoracji niż  ta z białych kwiatów. A maj kwitnie na biało! To także sezon na pierwszokomunijne czy weselne przyjęcia. Zobaczcie, jak stworzyć delikatne i efektowne dekoracje z białych lilii, peonii, hortensji czy bzu. Wystarczy biały wzon i kilka zielonych dodatków, by stół wyglądał odświętnie, subtelnie i elegancko.

Układamy bukiet z białych kwiatów

To wcale nie musi być jeden bukiet. Piękny efekt można uzyskać, wybierając wazony o różnych kształtach, a do każdego wstawiając inny kwiat: do wąskiego – bardziej krągły, na przykład peonię; do pękatego wazonu – drobne i smukłe konwalie czy delikatne bzy... Do tego kilka zielonych dodatków: listki babki czy gałązki kolendry.

Dekoracja stołu – kwiaty na talerzu

Ledwo otwarte jaskry ogrodowe możemy podać w misie jak ciasteczka, a liście hortensji, derenia i babki – w kubku zamiast lodowego deseru. Młode rośliny mają tyle odcieni! I nie potrzebują żadnych dodatkowych ozdób, wystarczy zwykły biały talerz.

Rzućmy na niego niedbale delikatny kwiat pietruszki lub marchwi, a z kłosów traw, kolendry i szczypiorku zróbmy wiosenne wianki wizytowniki.

Urokliwe kształty kwiatów i gałązek podkreślą równie wyjątkowe naczynia. Smukłe konwalie i podłużne zielone liście babki zachwycą urodą ułożone w kokilkach łezkach.

Pękata peonia wygodnie umości się w lejkowatym wazoniku, a figlarny groszek pachnący – w płytkiej misie. Resztę pozostawmy fantazji...

Zdjęcia: Silke Zander/Picture Press/East News