glamour pink kolor roku 2024

Modne kolory ścian 2024 – Kolor Roku 2024 to piękny odcień różu, który otuli twój dom!

Dekoracje

Jeśli jakikolwiek kolor mógłby otulić nasz dom, to z pewnością jest to Glamour Pink, Kolor Roku 2024 AkzoNobel. Pastelowy odcień różu, inspirowany miękkimi piórami i wieczornymi chmurami, pomoże nam stworzyć spokojne i przytulne wnętrza, których tak wielu z nas pragnie.

Glamour Pink – Koloru Roku 2024 AkzoNobel

Ten przyjazny kolor to odpowiedź na szeroko zakrojone badania globalnych trendów społecznych, projektowych i konsumenckich, które wykazały, że w niepewnym świecie, jaki nas teraz otacza, poszukujemy przynależności. Potrzebujemy miejsc, które sprawiają, że czujemy się spokojnie, a także szukamy chwil radości w codzienności. Te trzy trendy, zidentyfikowane przez ekspertów w dziedzinie farb oraz międzynarodowych projektantów, będą miały wpływ na to, jak będziemy żyć w nadchodzącym roku.

Ponieważ społeczeństwo jest w stanie ciągłych zmian, ponownie staramy się ocenić, jak radzimy sobie ze światem – mówi Heleen van Gent, dyrektor kreatywny Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel. – Zaczynając od domu, chcemy stworzyć własne „wyjątkowe miejsce”, które ugruntuje nas we wspomnieniach i relacjach. Glamour Pink, Kolor Roku 2024, oraz jego trzy uzupełniające się palety kolorów mogą nam w tym pomóc. Pozwalają spersonalizować otoczenie, aby pasowało do czasów, w których żyjemy, a także wnoszą poczucie stabilności i chwile radości do naszych przestrzeni.

Przeczytaj też: Jak ciekawie pomalować mały pokój – 10 inspiracji, jak dobrać kolory ścian do małego mieszkania

Koloru Roku 2024 to spokojna barwa uosabiająca harmonię i radość, które łączą z bezpiecznym i komfortowym miejscem jakim powinien być dom.


– W każdej kulturze obowiązują różne kolory, które zazwyczaj odzwierciedlają inne emocje i tradycje. Jednak zadaniem grupy ekspertów jest takie prześledzenie zmian czy wątków kulturowych, które pozwolą postawić na barwę, która ma szansę odpowiedzieć na oczekiwania bardzo szerokiej grupy odbiorców. Kolor Roku 2024, czyli Glamour Pink, to wyraz potrzeby ludzi, by oderwać się od negatywnych myśli, które zakłóciły nasz porządek. Spokojna barwa uosabia harmonię, ale i radość, które warto łączyć z bezpiecznym i komfortowym miejscem. Dla każdego powinien to być jego własny dom – tłumaczy Zuzanna Skalska, analityk sygnałów zmian dla biznesu, wykładowczyni akademicka, a także polska ekspertka wchodząca w skład Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel.

 

Modne kolory ścian – trzy palety Dulux ColourFutures 2024

W ramach raportu trendów kolorystycznych ColourFutures 2024 wokół odcienia Glamour Pink zaprojektowano trzy palety kolorów farb dekoracyjnych. Wszystko po to, aby pomóc nam wybrać modne i harmonijne kolory ścian. Będą to odpowiednio:

  • Kolory przytulne (ang. A Warm Colour Story) – dla przestrzeni, w których można na nowo zdefiniować siebie, poczuć się przytulnie i znaleźć komfort. Barwy z tej palety zaliczyć można do Global Earth Tones, kolorów ziemi. To kolory, które łączą w sobie barwy śródziemnomorskiej gliny i afrykańskiego piasku, te odcienie ziemi są znajome i przynoszą pocieszenie.

  • Kolory harmonijne (ang. A Calm Colour Story) – dla przestrzeni, w których można wyciszyć myśli, odnaleźć upragniony spokój oraz zrozumieć wartość płynącą z najprostszych rzeczy. Kolory z tej palety można inaczej określić jako Fluid Naturals. To kolory od szałwiowej zieleni po morski błękit, te płynne odcienie mogą pomóc zrelaksować się i poczuć swobodnie.

  • Kolory beztroski (ang. Joy Colour Story) – paleta stworzona do pozytywnych przestrzeni, w których można odkrywać nowe możliwości, a także odczuwać lekką radość. Barwy z tej palety to Modern Pastels (nowoczesne pastele), kolory od słonecznikowej żółcieni do różowego pióra. Te delikatne pastele wnoszą ze sobą jasność, nowoczesność, a także budują nastrój pełen zabawy.


Zobacz też: Jak ożywić wnętrza za pomocą kolorów?

modne kolory ścian 2024

Historia ciepłych kolorów przypomina dom – miejsce, które jest wygodne i bezpieczne, a także łączy odcienie kamienia, ziemi i gliny. Spokojna kolorystyka przywołuje na myśl naturę, łącząc delikatne zielenie i błękity lasu oraz morza. Wreszcie, podnosząca na duchu paleta kolorów wywołuje uśmiech na twarzy dzięki marzycielskim bzom i nowoczesnym żółcieniom.

Więcej informacji na temat Koloru Roku 2024 znajdziesz na dulux.pl oraz śledząc hashtagi #CF24 i #YourSpecialSomewhere w mediach społecznościowych.

A po więcej pomysłów na modne malowanie ścian i inspirujących aranżacji wnętrz z Kolorem Roku 2024 zajrzyj do galerii zdjęć

ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE DULUX.PL