Kolekcja Reserved i Bolesławiec

Ta współpraca was zaskoczy! Marka Reserved stworzyła kolekcję z ZC „BOLESŁAWIEC” – charakterystyczne wzory w nowej odsłonie zagościły na ceramice, ubraniach i akcesoriach do domu

Dekoracje

Kolekcja ZC „BOLESŁAWIEC” x Reserved to nie tylko ceramika i akcesoria do domu, ale też ubrania inspirowane waszym ulubionym wzornictwem. Wszystkie desenie zostały zaprojektowane lub zinterpretowane tak, by nawiązywały do najnowszych trendów. W takim wydaniu wyglądają nowocześnie, świeżo i znakomicie pasują do sielankowej atmosfery lata!

Kolekcja Reserved i Bolesławiec


Kolekcja ZC „BOLESŁAWIEC” x Reserved – tradycja we współczesnej odsłonie

Nowa kolekcja, która ma swoją premierę 7 lipca 2023, to owoc współpracy dwóch polskich marek – Reserved i Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”. Jeśli kochacie słynne biało-granatowe wzory, na pewno nie będziecie zawiedzeni, bowiem Reserved zadbało o to, by zachować charakterystyczną bolesławiecką estetykę.

Jak wyglądał proces projektowania? Rozpoczął się od poznania przebiegu produkcji ceramiki – od analizy katalogu wzorów, przeszedł przez wszystkie etapy na linii produkcyjnej, aż po ręczne nanoszenie zdobień za pomocą specjalnych stempli i farb, a przy detalach – precyzyjnie za pomocą małych pędzelków. Jeśli do tej pory nie zdawaliście sobie z tego sprawy, to w przypadku ceramiki z Bolesławca każdy egzemplarz jest unikatowy. Nie znajdziecie dwóch identycznych egzemplarzy talerzy czy kubków.

Następnie zaprojektowano nowe wzory i odświeżono te z kultowych naczyń tak, że z powodzeniem wpisują się w najnowsze światowe trendy w designie. Co więcej, przeniesiono je nie tylko na dodatki do domu, ale także na ubrania.

Reserved i Bolesławiec kolekcja do domu

 

Kolekcja ceramiki – klasyczna forma, ale z nowym układem graficznym

Kolekcja ceramiki składa się z 10 modeli: małego i dużego talerza, misek, kubka, filiżanek, półmiska oraz czajnika z pokrywką. Naczynia mają klasyczne formy, które doskonale znacie, jeśli lubicie ceramikę z Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”. Wyróżnia je jednak całkiem nowy układ graficzny.

Co się zmieniło? W tradycyjnym wydaniu mały i duży talerz, jeśli pochodzą z jednej linii, powtarzają te same desenie. Natomiast w przypadku kolekcji Reserved i Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” zastosowano nietypowe rozwiązanie, czyli różne kompozycje motywów w ramach jednej dekoracji. Panuje tu większa swoboda.

A jeśli już macie swój komplet zastawy stołowej z Bolesławca, możecie dopasować do niej dodatki takie jak: poszewki na poduszki w trzech deseniach (to ukłon w stronę flagowych zdobień marki) oraz żakardowy pled, który może służyć również jako narzuta lub koc piknikowy. I kolejna dobra wiadomość. Wszystkie elementy części home produkowane są w Polsce. Całą kolekcję do domu możecie już obejrzeć na reserved.com.

Reserved i Bolesławiec kolekcja ubrań


Kolekcja ubrań w kolorach bolesławieckiej ceramiki – nowoczesne spojrzenie na polską tradycję

W ramach współpracy powstała także linia ubrań dla dziewczyn (dwie sukienki oraz komplet z szortami) oraz kobiet (w skład której weszło aż 21 modeli: sukienki, spódnice, bluzki, spodnie oraz dwie jedwabne apaszki wyprodukowane w Milanówku). Została tak pomyślana, aby poszczególne elementy garderoby można było ze sobą łączyć na różne sposoby i tworzyć spójne komplety.

Elementy z kolekcji są lekkie, swobodne  zwiewne. Idealne na lato. Łączą kolory charakterystyczne dla bolesławieckiej ceramiki – biel, błękit i głęboki odcień kobaltu – z krojami, które nawiązują do najświeższych trendów w modzie. Pojawiły się więc krótkie topy, sukienki z odciętą talią, spodnie z rozszerzaną nogawką, piżamowe komplety i bluzki z dekoracyjnymi kołnierzami. Sporo też zdobień: marszczeń, wiązań i falbanek oraz ciekawych faktur, takich jak kreszowania czy szydełkowe sploty. Zobaczcie ją na stronie reserved.com.

Dobrze znane motywy z ceramiki posłużyły projektantom do stworzenia nowych kompozycji graficznych, np. drobnych bratków, talerzyków w dwóch skalach, odświeżonej wersji bardziej kolorowych kwiatków z jaskółkami. Oczywiście, nie mogło zabraknąć też najpopularniejszych bolesławieckich oczek!

Ubrania i akcesoria z kolekcji ZC „BOLESŁAWIEC” x Reserved są dostępne od 7 lipca 2023 w sprzedaży online oraz stacjonarnej w wybranych salonach w Polsce i zagranicą, część ceramiczna oraz tekstylia domowe – tylko w sprzedaży online.

Materiał Partnera