kolor roku 2023

Modne kolory ścian 2023 – Kolor Roku 2023 i najmodniejsze odcienie farb we wnętrzach czerpią inspiracje z natury!

Dekoracje

Cudowny Beż – odcień inspirowany ciepłymi tonami przyrody – to Kolor Roku 2023 AkzoNobel. Jego radosny blask łączy nas z naturą, wnosząc do wnętrz energię i optymizm.

kolor roku 2023 dulux

Cudowny Beż – inspirowany naturą Kolor Roku 2023

Szeroko zakrojone badania przeprowadzone przez zespół ekspertów ds. kolorów farb i powłok AkzoNobel, właściciela marek takich jak Dulux, oraz międzynarodowych specjalistów ds. wzornictwa wykazały, że w centrum globalnych trendów społecznych, wzorniczych i konsumenckich znajduje się dzisiaj natura. Ludzie szukają wsparcia, połączenia, inspiracji i równowagi we współczesnym świecie, dlatego sięgają do świata przyrody.

– Cudowny Beż przemawia do nas w języku, który instynktownie rozumiemy – mówi Heleen van Gent, Dyrektor Kreatywna w Global Aesthetic Center AkzoNobel. – Przyroda jest tym, co nas inspiruje i sprawia, że czujemy się lepiej w naszym życiu i w naszych domach. Dlatego po raz pierwszy od 20 lat cała nasza paleta kolorystyczna inspirowana jest rytmami natury.

Przeczytaj też: Jak pomalować salon – radzimy, jak wybrać modne kolory ścian do pokoju dziennego

Z naturą, jako punktem wyjścia, Kolor Roku 2023 i palety towarzyszące pomagają poczuć inspirację poprzez nawiązanie do cudownych elementów przyrody.


Kolor Roku 2023 to Cudowny Beż pozytywny, ciepły i promienny odcień, inspirowany światem przyrody. Dzięki niemu i paletom uzupełniającym poczujemy w naszych domach harmonię oraz wprowadzimy do każdego pomieszczenia magię zaczerpniętą z natury. Cztery palety specjalne: Kolory Natchnienia, Kolory Energii, Kolory Naturalne i Kolory Rytmu opowiadają, każda w inny sposób, o tym, jak inspiruje nas przyroda.

Jak pomalować ściany i czym je ozdobić – grafikami, drewnianymi lamelami, dekoracyjnymi panelami, a może piękną tapetą? Zobacz nasze pomysły na modne ściany 2023.
 

 

modne malowanie ścian 2023
modne kolory ścian 2023
modne malowanie ściany 2023


Modne kolory ścian – cztery palety Dulux ColourFutures 2023

Wokół Cudownego Beżu, wybranego na Koloru Roku 2023, zaprojektowane zostały cztery specjalne palety ColourFutures, które ułatwią nam samodzielne łączenie barw we wnętrzach. Dzięki temu nasze domy czy mieszkania zyskają wyjątkowy charakter, a jednocześnie ponadczasowy oraz modny wygląd.

  • Kolory Natchnienia – inspirowane są ogrodami i lasami pełnymi roślin. Zielenie, brązy i delikatne fiolety sprawiają, że czujemy się spokojni i podniesieni na duchu. Tworzą wnętrza ciepłe i świeże. Idealnie łączą się przy tym z naturalnymi dodatkami i domowymi roślinami.

  • Kolory Energii – zaczerpnięte z kwiecistych łąk harmonijne, ale jednocześnie energetyzujące kolory. Dzięki temu świetnie wyglądają zarówno samodzielnie, jak i w zestawieniach z innymi odcieniami z palety. Radosne odcienie różu i ochry w połączeniu z Cudownym Beżem budują ciepłą, gościnną i pełną witalności przestrzeń.

  • Kolory Naturalne  odzwierciedlają różnorodność plonów i naturalnych zasobów. Odcienie słomy, grzybów, ochry i drewna to wizualne bogactwo natury, które jednocześnie nie jest przytłaczające. Ocieplają przestrzeń i pięknie współgrają z naturalnym światłem.

  • Kolory Rytmu – przywodzą natomiast na myśl wybrzeże. Odcienie muszelek, morza i piasku nadają wnętrzom świeży i ponadczasowy wygląd, wnosząc do nich równowagę i atmosferę spokoju. Różnorodność odcieni, od ciepłych neutralnych, po głębokie morskie barwy sprawia, że kolory te tworzą udane, oryginalne połączenia.

Zobacz też: Dwa kolory ścian w pokoju – jak łączyć ze sobą barwy farb w jednym pomieszczeniu?

modne kolory ścian 2023


Nadchodzący rok będzie szczególnie ważny dla Global Aesthetic Center AkzoNobel. Centrum świętuje bowiem 20-lecie wybierania Koloru Roku wraz z towarzyszącymi mu paletami, które ułatwiają nam podążanie za aktualnymi trendami. W 2023 roku Global Aesthetic Center będzie obchodziło też inny okrągły jubileusz – 30-lecie projektowania kolorów i wyznaczania kierunku artystycznego całej firmy.

Więcej informacji na temat Koloru Roku 2023 znajdziecie na dulux.pl oraz śledząc #CF23 w mediach społecznościowych.

A po więcej pomysłów na modne malowanie ścian i inspirujących aranżacji z Kolorem Roku 2023 zajrzyjcie do galerii zdjęć

ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE DULUX.PL