unikatowa waza z silikonu BLOOMING MEADOW, MIHO, mihounexpectedshop.com

Flora rządzi i stylowo dekoruje

Dekoracje

Designerzy i dekoratorzy oszaleli na punkcie roślin, a kwiatowe wzory w stylowych wnętrzach rozkwitły na dobre. Oto najbardziej inspirujące dodatki dekoracyjne z motywem florystycznym. Wśród nich są projekty, które zachwyciły nas swoją formą i funkcjonalnością podczas targów HOMI w Mediolanie.

Obraz Falling in my dream, Yanina Movchan, yanamovchan.com

Drżące wazony (zdjęcie powyżej) to coś, co mocno utkwiło nam w pamięci w trakcie HOMI, jednych z największych targów designu na świecie, na których tematami przewodnimi są lifestyle i home-design. Wyrzeźbione i ulane z silikonu naczynia wyglądały jak bukiety kwiatów i, mimo że całkiem miękkie, spełniały swoją rolę – trzymały wodę. To one najlepiej oddają szaleństwo na punkcie roślin, które ogarnęło rynek wnętrzarski.

Zachwyciły nas również obrazy Yaniny Movchan (zdjęcie po lewej). Ukraińska artystka bierze na warsztat holenderskie bukiety starych mistrzów i ożywia je barwami rodem z ukraińskich strojów ludowych. Całość zachwyca malowniczością, która z powodzeniem może konkurować z kompozycjami z kwiatów ciętych.

leżak maglen designs
Leżak Flowering Gum, www.maglendesigns.com
wzór tkanin leżak
Lampa Flower Power, vgnewtrend.it

Wiszące ogrody, czyli kwiatowe kompozycje, które zdobią sufit niczym żyrandol, powoli wkraczają na polskie salony. Włoska marka VG poszła o krok dalej i połączyła funkcjonalności obu dekoracji. Ich kwiatowe lampy, w których dzikość, przeplata się z delikatnością kwiatów i ledowym światłem, wprawiły nas w zdumienie.

Na targach można było również wąchać zjawiskowe róże, które okazały się dyfuzorami wnętrzarskich perfum oraz podziwiać design, który nie tylko czerpie z natury inspiracje, ale i wykorzystuje naturalne dekoracje jako materiał. Przykładem jest damski zegarek z tarczą zrobioną z suszonych bławatków (więcej zdjęć w galerii artykułu).

TEKST: BEATA MAJCHROWSKA
ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE