Modułowy system lamp Halo, Matthew McCormick, mesmetric.com

Lampy Matthew McCormicka w Mesmetric Atelier

Dekoracje

Warszawski salon przy Burakowskiej przyciąga wielbicieli luksusowych marek i designu przez duże D. Dlatego właśnie do portfolio Mesmetric Atelier dołączyły unikatowe lampy Matthew McCormicka – kanadyjskiego projektanta, który podbija światowe rynki.

Matthew McCormick lampy
Lampa Cascadia, Matthew McCormick
designerskie lampy wiszące
Żyrandol Dawn, Matthew McCormick

W lampie najważniejsze jest światło

Są jednak lampy, które mogą znacznie więcej niż tylko rozświetlać mrok, takie, od których trudno oderwać wzrok. I do nich właśnie należą lampy kanadyjskiego projektanta Matthew McCormicka. A właściwie artysty, bo każdy obiekt przez niego stworzony przypomina dzieło sztuki.

Podczas targów w Mediolanie, o zaprezentowanie instalacji poprosiła go sama Rossana Orlandi, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w świecie designu. Kto widział instalację w jej galerii przy via Bandello, ma szczęście, kto nie zdążył – nic straconego, bo od niedawna lampy Matthew McCormicka można zobaczyć w showroomie Mesmetric.

Kolekcja Matthew McCormicka

W warszawskim salonie znajdziemy Dawn – żyrandol zainspirowany biżuteryjnymi dodatkami, modułowy, dynamiczny i nowoczesny. Nieco subtelniejszy, prosty i elegancki Mila o opływowej formie – połączenie ręcznie dmuchanego szkła z geometrycznym kształtem miękko wygiętej konstrukcji. Przypomina świecący paciorek osadzony w miedzianej lub złotej oprawie.

Zobaczymy też serię Halo – aluminiowe pierścienie przewleczone przez klocek ze szczotkowanego mosiądzu tworzą modułowy system lamp, które w zależności od upodobań możemy łączyć, tworząc żyrandole z kilku, a nawet kilkunastu świecących elementów.

Matthew McCormick design zdjęcia w podobnym stylu zdjęcia w podobnym stylu
Żyrandol Mila, Matthew McCormick
designerskie lampy wiszące zdjęcia w podobnym stylu zdjęcia w podobnym stylu
Modułowy system lamp Halo, Matthew McCormick

Kim jest Matthew McCormick?

Po studiach technicznych w Ryerson University w Toronto rozpoczął karierę dyrektora kreatywnego w amerykańskiej sieciówce z branży elektronicznej. Już wtedy interesowało go oświetlenie i bezpośredni kontakt z materiałem. Pierwszy żyrandol, wykonany własnoręcznie w garażu teścia, Matthew powiesił w swoim mieszkaniu.

Kiedy lampę zobaczył jego przyjaciel, postanowił zainteresować projektami kolegi szefa lokalnej restauracji. Od tamtej pory zamówienia na nietuzinkowe oświetlenie posypały się jak z rękawa. 

W 2013 roku Matthew otworzył własne studio w Vancouver, co zaowocowało pierwszą pełną kolekcją. Dzisiaj jego lampy i instalacje świetlne, ręcznie wytwarzane przy użyciu tradycyjnych technik, są nagradzane w prestiżowych konkursach na całym świecie. Zdobią hotele w Dubaju, restauracje w Australii oraz wille gwiazd showbiznesu. Teraz dołączyły do kolekcji mebli i lamp Mesmetric Atelier. Możemy je obejrzeć, zamówić, a potem cieszyć się nimi we własnych salonach. 

ATELIER MESMETRIC
Warszawa ul. Burakowska 5/7