Jeden detal w tym wibrującym Kolorze Roku 2019 nie zrobi wrażenia. Niech będzie w domu totalnie koralowo!

Living Coral – barwa dla optymistów

To ma być „odpowiedź na atak technologii cyfrowej”. Tak tłumaczy swój wybór Koloru Roku 2019 słynny Instytut Pantone.

Żywy koral, wibrujący, a zarazem łagodny, ma zachęcać do beztroskiej aktywności. Dawno go nie widzieliśmy we wnętrzach i dlatego może początkowo budzić obawy. Będziemy się głowić, do czego go dopasować... I tu największe zaskoczenie – kolor żyjącej rafy koralowej pasuje niemal do wszystkiego. I do szarego, i do złotego. Świetnie łączy się z bielą. Skłania do eksperymentów. Pokombinujcie sami i idźcie na całość. 

                                          
Od lewej sofa z aksamitu i kieliszek do szampana, WestwingNow.pl, kanapa i wazon HK Living, Dutchhouse.pl

Dekoracje wnętrz w kolorze roku

Jeden detal nie zrobi wrażenia. Niech będzie w domu totalnie koralowo! 

Meble i dodatki wprost pokochały kolor z wzornika Pantone – wnosi pozytywną energię, niewymuszoną elegancję, a do tego sprzyja kreatywności i przywodzi na myśl beztroskie wakacje. Dekoracje w tym intensywnym koralowym odcieniu od razu zwrócą uwagę gości. Sofy, fotele, dywany, pledy i tapicerki wyrazistą, ale ciepłą i naturalą barwą, stworzą w klasycznych wnętrzach przytulny nastrój i ożywią nowoczesną przestrzeń.

Kolor żyjącej rafy koralowej

W ferworze dekorowania tymi pięknymi i energetycznymi dodatkami, nie zapominajcie o ważym przesłaniu, które niesie Koloru Roku 2019. Living Coral zwraca Waszą uwagę na kwestię ochorny zagrożonych ekosystemów, takich jak rafy koralowe. Jeśli w porę nie zadbamy o zasoby naturalne podwodnego świata, to zdaniem australijskich projektantów optymistyczny odcień zastąpi Bleached Coral – barwa wymarłej rafy koralowej.

Teskt: Beata Majchrowska
Zdjęcia: materiały prasowe