Tradycje związane z dekorowaniem domu światełkami towarzyszą nam od wieków – dawniej używano świec, dziś częściej wybieramy lampki w rozmaitych kształtach i kolorach. Bożonarodzeniowy nastrój, który nimi wprowadzimy, zależy wyłącznie od naszej pomysłowości i kreatywności. Razem z Praktikerem podpowiadamy, jakie lampki najlepiej sprawdzą się w domu i na zewnątrz.

Lampki do domu i na zewnątrz

Wybierając lampki, powinniśmy kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem. Światełka do użytku domowego nie sprawdzą się na zewnątrz, dlatego należy dokładnie czytać etykiety. Warto też zwrócić uwagę, czy lampki posiadają atesty gwarantujące bezpieczeństwo – jeśli tak, można przejść do zabawy kolorem i kształtem.

Lampki choinkowe, których będziemy używać w domu, powinny pasować do wnętrza, którego będą ozdobą. Jeśli wybieramy je pod kątem choinki, zastanówmy się, jaka będzie jej wielkość – od tego zależy, jak długi łańcuch lampek będzie nam potrzebny. Ważny jest też kolor – najlepiej sięgnąć po zielone, które podkreślą jej naturalność. Można też dobierać lampki do koloru bombek – wówczas nasza świąteczna dekoracja będzie spójna i elegancka. Lampkami można ozdobić również girlandę nad kominkiem czy framugę drzwi. Wówczas całe pomieszczenie nabierze magicznego charakteru.

Balkon i taras cały w światełkach

Coraz bardziej popularne jest oświetlanie balkonów, drzewek, a nawet całych domów. Najlepiej sprawdzą się lampki mrozoodporne – przetrwają nawet najniższe temperatury. Wieszając lampki, możemy puścić wodze naszej wyobraźni i postawić na najbardziej kolorowe rozwiązania. Jeśli chcemy stworzyć bajkowy nastrój, powieśmy lampki w kształcie sopli lodu. Przywołują na myśl wspomnienia ze świątecznych filmów, które oglądaliśmy w dzieciństwie. Warto też zabawić się kształtem i postawić w ogrodzie rozświetlone renifery lub sanie z Mikołajem, które ucieszą najmłodszych!

Lampki świąteczne budują wyjątkowy nastrój, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na ich wybór. W Praktikerze znaleźć można propozycje w rozmaitych kolorach i kształtach. Warto więc zajrzeć do NAJNOWSZEJ GAZETKI PRAKTIKERA, zwłaszcza że trwa właśnie świąteczna wyprzedaż dekoracji. Teraz łatwiej będzie poczuć się stylistą we własnym domu.

A co nowego w internetowym sklepie Praktikera? ZOBACZCIE

Tekst i zdjęcia: Praktiker/materiały prasowe