reklama
5 pomysłów na modne kolory ścian

5 pomysłów na modne kolory ścian

Dekoracje

Ściany w salonie nie muszą być białe, a kolory w sypialni to nie tylko pastele. Zebraliśmy najnowsze trendy w malowaniu i sposoby na proste, ale atrakcyjne dekoracje na ścianę. Pędzle w dłoń – będzie efektownie i kolorowo.

reklama

1/5 Ściana ubrana w ramę 

Tak pomalowana ściana przypomina obraz (ma nawet białe passe-partout) i sama dla obrazu jest idealnym tłem. Wszystko, co na niej ustawimy czy powiesimy, od razu zwraca uwagę, więc kompozycja powinna być niebanalna.


 

jaki kolor do sypialni
Fot. Dulux

2/5 Modne ombre na ścianie

Ombre czyli cieniowanie. Kiedyś kojarzyło się z ubraniami, potem było modne na włosach, dziś przebojem wchodzi do wnętrz. Wprowadza do nich słoneczny nastrój i lekkość. Jest tak efektowne, że może zdobić główną ścianę w pokoju. Tu w najmodniejszym kolorze sezonu – koralowym.

3.
Fot. Dulux

3/5 Zabawa pastelami w salonie

Kolorów jest kilka, a salon wygląda spokojnie. To zasługa idealnie dobranych pastelowych tonów – od pudrowego różu przez gołębią szarość po błękit. Ciekawie pomalowano samą ścianę. Kolory użyto naprzmiennie, namalowane łuki przywodzą na myśl popualarny dziś modern classic. Farbami pomalowano też listwy przypodłogowe i framugi, dzięki czemu wnętrze wydaje się wyższe.

dekorację na ściany paski
Fot. Ola Dermont/ayuko studio

4/5 Szlaczek w narożniku

To może tylko akcent,  który i tak zrobi wrażenie albo cała dekoracja ściany wprowadzająca kolor i ciekawe urozmaicenie. Razem z obrazkami czy dodatkami tworzy oryginalną kompozycję. Czasem mniej znaczy więcej!

Fot. Benjamin Moore

5/5 Ten sam kolor, różne tony

Dwa odcienie tego samego koloru, np. modnej zieleni, na jednej ścianie oddzielone dekoracyjnym gzymsem. Ciemniejszy kolor na dole tworzy coś na wzór lamperii, jaśniejszy, lżejszy, jest na górze. Dzięki takiemu malowaniu ścian pokój wydaje się znacznie większy.

Zobacz więcej aranżacji modnych kolorów ścian.

Zdjęcia w galerii: Celestyna Król, Marcin Grabowiecki, Jola Skóra, Aneta Tryczyńska