modne malowanie ścian

5 pomysłów na modne kolory ścian

Dekoracje

Ściany w salonie nie muszą być białe, a modne kolory w sypialni to nie tylko pastele. Zebraliśmy najnowsze trendy w malowaniu i sposoby na proste, ale atrakcyjne dekoracje na ścianę. Pędzle w dłoń – będzie efektownie i kolorowo.

reklama

1/5 Modne malowanie ścian: ściana ubrana w ramę 

Tak pomalowana ściana przypomina obraz (ma nawet białe passe-partout) i sama dla obrazu jest idealnym tłem. Wszystko, co na niej ustawimy czy powiesimy, od razu zwraca uwagę, więc kompozycja powinna być niebanalna.


 

modne kolory ścian sypialnia
Fot. Dulux

2/5 Jak modnie pomalować salon i sypialnię: ombre na ścianie

Ombre czyli cieniowanie. Kiedyś kojarzyło się z ubraniami, potem było modne na włosach, dziś przebojem wchodzi do wnętrz. Wprowadza do nich słoneczny nastrój i lekkość. Jest tak efektowne, że może zdobić główną ścianę w pokoju. Tu w najmodniejszym kolorze sezonu – koralowym.

modne malowanie ścian
Fot. Dulux

3/5 Modne kolory ścian: zabawa pastelami w salonie

Kolorów jest kilka, a salon wygląda spokojnie. To zasługa idealnie dobranych pastelowych tonów – od pudrowego różu przez gołębią szarość po błękit. Ciekawie pomalowano samą ścianę. Kolory użyto naprzmiennie, namalowane łuki przywodzą na myśl popualarny dziś modern classic. Farbami pomalowano też listwy przypodłogowe i framugi, dzięki czemu wnętrze wydaje się wyższe.

modne malowanie ścian paski
Fot. Ola Dermont/ayuko studio

4/5 Jak pomalować salon nowocześnie: szlaczek w narożniku

To może tylko akcent,  który i tak zrobi wrażenie albo cała dekoracja ściany wprowadzająca kolor i ciekawe urozmaicenie. Razem z obrazkami czy dodatkami tworzy oryginalną kompozycję. Czasem mniej znaczy więcej!

Fot. Benjamin Moore

5/5 Jak połączyć dwa kolory na jednej ścianie?

Wybierz dwa odcienie tego samego koloru, np. modnej zieleni, na jednej ścianie oddzielisz je np. dekoracyjnym gzymsem. Ciemniejszy kolor na dole tworzy dekorację na wzór lamperii, jaśniejszy, lżejszy, jest na górze. Dzięki takiemu malowaniu ścian pokój wydaje się znacznie większy!

Zobacz więcej aranżacji modnych kolorów ścian.

Zdjęcia w galerii: Celestyna Król, Marcin Grabowiecki, Jola Skóra, Aneta Tryczyńska