jak efektownie oświetlić mieszkanie jesienią

Nie tylko świeczki. Jak efektownie oświetlić mieszkanie jesienią?

Dekoracje

Jesienne wieczory zaczynają się już po szesnastej. Nie ma więc nic zaskakującego w tym, że robimy co w naszej mocy, aby je sobie uprzyjemnić. Kupujemy świeczki, wieszamy w oknach lampki i wyciągamy z szafy grube koce. Koncentrując się na detalach, często zapominamy jednak o podstawowych elementach wystroju mieszkania, do których niewątpliwie zalicza się oświetlenie. Jemu też warto przyjrzeć się wraz z nadejściem jesieni. Tym bardziej że ostatnimi czasy pojawiło się wiele ciekawych rozwiązań, które również mogą być receptą na długie, jesienne wieczory. 

reklama

Czas zmienić to, jak myślimy o oświetleniu

Wyobraźmy sobie, że przepaliła się nam żarówka. Przy najbliższych zakupach w supermarkecie kierujemy się więc do działu z oświetleniem, aby kupić nową. Czy mamy jakieś szczególne oczekiwania wobec tego zakupu? W 99% procentach – nie. Interesuje nas jedynie to, aby żarówka świeciła i nie była zbyt droga. 

Okazuje się jednak, że obecnie powinniśmy oczekiwać od oświetlenia znacznie więcej – z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy z nich to fakt, że oświetlenie ma niemały wpływ na nasze samopoczucie. Niektóre barwy światła pomagają nam się zrelaksować, inne wręcz odwrotnie – pobudzają nas do działania. Będąc tego świadomym, można uniknąć wielu problemów, takich jak chociażby kłopoty z zasypianiem.

Drugi ze wspomnianych powodów to współczesna technologia oświetleniowa, która oferuje nam znacznie więcej możliwości niż jeszcze 10 lat temu i nie chodzi tu wyłącznie o oświetlenie LED.

Inteligentne żarówki LED

Jak działają żarówki inteligentne?

Inteligentne żarówki LED różnią się od tych zwykłych jednym zasadniczym szczegółem – mają wbudowane chipy Wi-Fi, dzięki czemu mogą łączyć się z internetem. Po co żarówce połączenie z siecią? Korzyści – wbrew pozorom – są ogromne. Inteligentną żarówką można sterować zdalnie, za pomocą aplikacji mobilnej. Mamy też pełną kontrolę nad tym, z jaką jasnością świeci i jaką barwę światła emituje.

Inteligentna żarówka wyglądem niczym nie różni się od zwykłej. Dowodem na to jest zdjęcie obok. Mało kto jest w stanie zorientować się, że to nie tradycyjna, lecz inteligentna żarówka WiZ. Jej możliwości ujawniają się dopiero wtedy, gdy chwycimy za telefon i włączymy aplikację. Wtedy żarówką będzie można sterować z dowolnego miejsca na ziemi. W aplikacji WiZ można tworzyć też harmonogramy, dzięki którym światła mogą zapalać się i gasnąć o określonych godzinach, zgodnie z naszymi przyzwyczajeniami. Automatycznie może zmieniać się też barwa światła emitowanego przez żarówki – rano może to być chłodne, energetyzujące światło, a wieczorem przyjemna, ciepła poświata.

jak oświetlić mieszkanie jesienią

Które ustawienia żarówek WiZ szczególnie dobrze sprawdzą się jesienią?

O tej porze roku trudno nie docenić wszystkich relaksujących trybów dostępnych w aplikacji WiZ. Światło może imitować blask kominka (wtedy jest wyjątkowo ciepłe, dominuje barwa czerwona), zachód słońca oraz świece. Do dyspozycji mamy nawet specjalny tryb zaprojektowany z myślą o rodzinnych posiłkach. Twórcy aplikacji WiZ pomyśleli również o wszystkich tych, którzy jesienne wieczory lubią spędzać na kanapie np. w towarzystwie dobrej książki – z myślą o takich okolicznościach stworzono osobny tryb o nazwie „couch cocooning”.

Niezwykle ciekawe efekty osiągniemy także dzięki kolorowemu oświetleniu. W tym miejscu warto wspomnieć, że żarówki WiZ dostępne są w trzech wariantach.

  • Te najbardziej podstawowe emitują światło w jednym odcieniu bieli, które można przyciemniać i rozjaśniać w aplikacji.
  • Drugi wariant to żarówki emitujące światło białe, których barwą można sterować. Raz mogą one emitować światło chłodne, raz ciepłe – do dyspozycji mamy 64 000 odcieni bieli.
  • Ostatni wariant to wspomniane żarówki kolorowe. Emitują one światło w 16 milionach różnych kolorów, które można zmieniać w aplikacji.
jaka barwa światła na jesień i zimę


Decydując się na światło kolorowe, można całkowicie odmienić wnętrze swojego mieszkania – kilka kliknięć wystarczy, aby przeobrazić je w magiczną krainę rodem z „Avatara”. Bardzo dużą popularnością cieszą się również tryby, w których dominuje światło w różnych pastelowych barwach – takie oświetlenie także doskonale sprawdzi się podczas długich jesiennych wieczorów. Do aplikacji można wgrać też własne zdjęcie – na przykład fotografię z wakacji – i tym sposobem odtworzyć w salonie atmosferę, jaka wówczas nam towarzyszyła.

Miłośnikom wnętrz w stylu retro z pewnością spodobają się również produkty WiZ stylizowane na tradycyjne edisonowskie żarówki z widocznymi żarnikami (seria Filament). Są one dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych (w przeźroczystym lub bursztynowym szkle), a także w różnych rozmiarach.

jakie światło w mieszkaniu jesienią


Prezentują się niezwykle efektownie, nawet kiedy nie są zapalone. Natomiast po włączeniu otulają wnętrze przyjemnym blaskiem, jednocześnie stanowiąc jego ozdobę. Tylko od Ciebie zależy, czy będą świecić ciepłym, czy chłodnym światłem – możesz o tym zadecydować w aplikacji. 

Oświetlenie WiZ jest już dostępne w sklepach: Carrefour, Selgros, Auchan, Leroy Merlin oraz w wybranych specjalistycznych sklepach oświetleniowych. Kupimy je również przez internet, a od listopada również przy okazji zakupów w sklepach sieci E.Leclerc.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: wizconnected.com

Materiał Partnera