nude in nizza kolor roku 2024 marki tikkurila

Kolor Roku 2024 marki Tikkurila to Nude in Nizza – brzoskwiniowy odcień, który ociepla i otula wnętrza!

Dekoracje

Brzoskwiniowy, emanujący ciepłem odcień Nude in Nizza to Kolor Roku 2024 marki Tikkurila. Tegoroczna kolekcja Color Now 2024 została zaprojektowana przez znaną szwedzką projektantkę wnętrz – Marie Olsson Nylander.


Nude in Nizza – Kolor Roku 2024 marki Tikkurila

– Trend na ciepłe odcienie we wnętrzach jest nadal silny i pozostanie taki w przyszłości. Miękkie, przyjazne kolory sprawiają, że pomieszczenia stają się spokojne oraz przytulne. Takie barwy można też łatwo łączyć z różnymi materiałami i stylami. Nude in Nizza jest neutralny, ale ma swój koloryt. Celebruje miłość, życzliwość i radość – powiedziała na temat Koloru Roku 2024 Irina Hanhisalo, która kieruje kategorią kolorów w PPG dla marki Tikkurila.

Natomiast szwedzka projektantka Marie Olsson Nylander paletą Tikkurila Color Now 2024 chce zaskoczyć i zainspirować do spojrzenia na kolory z nowej perspektywy. Tworząc kolekcję bawiła się kontrastami, czerpiąc kombinacje odcieni i nazw ze swoich wspomnień. Poprzez własne skojarzenia łączyła je z określonymi miejscami i symbolami. Te kontrasty pokazały, jak postrzega świat – jako miejsce, w którym mieszają się emocje. To tak, jak działają nasza intuicja i zmysły.

Zobacz też: Jak ciekawie pomalować mały pokój – 10 inspiracji, jak dobrać kolory ścian do małego mieszkania


Tikkurila Color Now 2024 – trendy kolorystyczne na 2024 rok

Paleta 14 kolorów składa się z jasnych, delikatnych odcieni, bogatych tonów oraz ciemnych akcentów. Zaskakujące kontrasty sprawiają, że nazwy kolorów zapadają w pamięć i po prostu są zabawne. Kolory z kolekcji przygotowanej na 2024 rok mogą być stosowane zarówno na dużych powierzchniach, jak i na małych detalach dekoracyjnych we wnętrzach.

– Intuicja wydaje się mistyczna, jest jednak naszym najpotężniejszym narzędziem. To wtedy mózg współpracuje z naszym wnętrzem, aby uzyskać dostęp do wszystkich wspomnień, doświadczeń, osobistych potrzeb i preferencji. To głęboka wiedza, wolna od norm, oczekiwań i osądów. To poddanie się otoczeniu i swojemu prawdziwemu, najbardziej autentycznemu ja – podsumowała Irina Hanhisalo. – Dzięki Kolorowi Roku 2024 i kolekcji Color Now 2024 chcemy zainspirować ludzi, by zdali się na swoje najskrytsze uczucia w wyborze kolorów, uwolnili kreatywność bazującą na własnej intuicji. Pozwolili jej prowadzić się w całkiem nowych, nieodkrytych dotąd kierunkach.

Szukasz inspiracji? Zobacz też: Jak ożywić wnętrza za pomocą kolorów? i Jak łączyć ze sobą dwa kolory ścian w jednym pokoju? 

ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE MARKI Tikkurila