Philip Rosenthal i jego Studio Line

Dekoracje

Poznaj nowoczesne kolekcje porcelany z działu Studio Line Rosenthal.

Rosenthal: ponad 130 lat tradycji 

Manufaktura założona pod koniec XIX wieku przez Philipa Rosenthala w małym bawarskim miasteczku Selb szybko stała się największym producentem porcelany w Europie. Pochodząca stamtąd "Biała Maria" jest do dziś najczęściej kupowanym serwisem w skali światowej.

Prawdziwym przełomem dla fabryki produkującej elegancką zastawę stołową o klasycznych formach była decyzja syna założyciela firmy, noszącego to samo imię, o utworzeniu działu Studio Line.

Kiedy po zawierusze wojennej młody Philip Rosenthal powrócił do Selb z kilkunastoletniej emigracji, objął początkowo stanowisko szefa działu reklamy. Już po kilku latach, pełniąc funkcję dyrektora, podjął współpracę z najwybitniejszymi współczesnymi twórcami. Pracowali dla niego Walter Gropius, Henry Moore, Jasper Morrison, Salvador Dalí i Andy Warhol

reklama


Wyjątkowe projekty Studio-Line 

FALDA. To wazon z białej porcelany o intrygującej formie, którego ozdobą jest złoty kołnierz wykonany z tego delikatnego materiału, do złudzenia przypominający kryzę znaną ze starych hiszpańskich portretów. Dla Rosenthal stworzył go Sebastian Herkner, projektant wnętrz i mebli. Z porcelaną pracuje zaledwie od kilku lat, ale efekt jest olśniewający! 

PHASES. Czy potłuczony wazon może być piękny? Być może autor tego projektu analizował trudne zagadnienie dekonstrukcji, ale dla przeciętnego użytkownika najważniejsza jest funkcjonalność. Udało się! Ten wazon wygląda atrakcyjnie wypełniony kwiatami, ale nie przestaje być ozdobą wnętrza również bez nich. 

FAST. Autor tych wazonów, Cédric Ragot, w swoich poszukiwaniach nawiązuje do kształtu antycznej amfory. W połowie zachowuje jej harmonijną formę, drugą jej część zamienia natomiast w symboliczne odzwierciedlenie tempa współczesnego świata. Stąd sugestywna nazwa "Fast" ("szybko").

A LA CARTE. Już sama nazwa sugeruje, że to użytkownik zadecyduje, z jakich elementów składać się będzie jego serwis. Wybór jest duży, a każdy element kolekcji niebanalny.

Uwaga, rabat!

Jeszcze do końca listopada 2016 powyżej opisane i inne nowoczesne kolekcje porcelany z działu Studio-Line dostępne są z rabatem 25%!

Szczegóły:
www.rosenthal.pl

zdjęcia: materiały prasowe