Przytulne wnętrze – dekoracje pasujące do każdego stylu

Przytulne wnętrze – dekoracje pasujące do każdego stylu

Dekoracje

Nieważne, czy w swojej aranżacji zastosujesz styl z przewagą orientu, domieszką Prowansji czy bielą Skandynawii. Każde wnętrze powinno być funkcjonalne, oddawać 
oryginalny charakter mieszkańców i stworzyć naprawdę komfortowe warunki do wypoczynku. W przypadku tego ostatniego aspektu, niezwykle ważne są dekoracje. Jakie przedmioty dobrać, by wnętrze było przytulne?

reklama

Każdy z nas jest inny. Ma różnorodne zainteresowania, pasje i potrzeby. Widać to bardzo dobrze podczas projektowania wnętrz. Dla jednych wyjątkowy będzie surowy industrializm, dla drugich klasyka z drewnem na pierwszym planie. Każdy jednak na swój sposób stara się tak urządzić mieszkanie, aby chociaż w jednym miejscu czuć było prawdziwe ciepło domowego ogniska. Pomocne w urządzeniu takiej strefy będą dekoracje, których oferta jest naprawdę bogata. W tym poradniku pokażemy listę topowych produktów, które sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Styl skandynawski lub zakopiańska oaza spokoju – jakie dekoracje?

Jeśli lubisz góry, a skandynawski klimat nie jest Ci obcy, w swoim domu pewnie postawiłeś na wnętrza z przewagą bieli, naturalnego drewna i subtelnej szarości. Aby dobrze zaakcentować to przytulne gniazdko, uzupełnij wystrój o miękki koc, którym okryjesz się podczas oglądania filmowych hitów oraz miłe w dotyku dywaniki podłogowe. Idealną dekoracją, mocno usytuowaną w klimatach norweskim oraz zakopiańskim, będzie owcza skóra. Można ją zobaczyć niemal we wszystkich znanych aranżacjach wnętrz sławnych projektantów lub dostawców wyposażenia do domu. Nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem owcza skóra jest bardzo wytrzymała, miła w dotyku, bardzo ciepła i ma właściwości prozdrowotne. Możesz ułożyć ją na podłodze, opleść nią surowo wykończone oparcie krzesła lub rzucić niedbale na oparcie kanapy. W każdej aranżacji będzie wyglądała tak naturalnie, jakby jej miejsce od dawna było wyznaczone.

Bardzo dobrej jakości skóry owcze są dostępne online bezpośrednio od producenta, znajdziesz je w sklepie Hollert-Der-Fellmann.

Porada eksperta: masz w domu zwierzaki i nie wiesz, w jaki sposób wyznaczyć im strefę legowiska? Weź karton, europaletę lub cokolwiek, co może posłużyć za podłoże miejsca do wypoczynku i połóż na nie skórę owczą. Twój zwierzak nie opuści swojego nowego legowiska, wygrzewając się na tym miękkim i ciepłym posłaniu.

przytulne dekoracje owcza skóra
przytulne wnętrze dekoracje
jak urządzić przytulne wnętrze


Prowansja i klasyka – jakie dekoracje się sprawdzą?

Jeśli bliskie Twojemu sercu są francuskie wrzosowiska oraz meble wykonane z dębu, zarezerwuj sobie budżet na dekoracje w postaci lnianych obrusów, wrzosów oraz klasycznej porcelany. We wnętrzach urządzonych w tej stylistyce nie może zabraknąć sielskiego ciepła, które najmocniej bije z kuchni.

To najważniejsze pomieszczenie w domu wykończonym w tych dwóch wiodących trendach powinno być sporej wielkości. Najlepiej, gdy na środku pojawi się wyspa z płytą do przygotowywania posiłków. Równie ważne są dekoracje. Wystrój powinnien być zaakcentowany ręcznie malowaną zastawą porcelany, białą firanką w oknie, żywą roślinnością i pięknie wykończonymi frontami mebli.
 


 

Porada stylisty: w każdym domu, bez znaczenia, który styl został wybrany jako wiodący, sprawdzą się te same zestawy dekoracji. W salonie nie może zabraknąć miękkich koców, miłego w dotyku dywanu lub narzuty na oparcie kanapy, czy sensualnego oświetlenia punktowego. W kuchni warto zadbać o gustowną porcelanę. W łazience główną rolę odgrywa dywanik, oświetlenie lustra oraz zestaw do mycia rąk. Im więcej eleganckich dodatków, tym lepiej – mieszkanie wyda się cieplejsze, a wnętrza nabiorą indywidualnego charakteru. Przekonaj się o tym we własnym domu!

Materiał partnera