Reprodukcje słynnych obrazów jako stylowa ozdoba salonu

Reprodukcje słynnych obrazów jako stylowa ozdoba salonu

Dekoracje

Obrazy nadają wnętrzom wyrazistości i klasy. Oczywiście niewiele osób stać na zakup oryginalnych dzieł światowej sławy artystów. Na szczęście obecne możliwości techniczne pozwalają na tworzenie reprodukcji najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. Jakie są znane obrazy, które dobrze wyglądają w domowych wnętrzach?

reklama

Modny obraz do salonu

Modne obrazy ożywiają wystrój i zachwycają gości. Jedną z najbardziej znanych i popularnych polskich artystek jest Tamara Łempicka. Jej nieszablonowe portrety z kobietą w roli głównej oraz akty podziwiane są przez wielbicieli art deco na całym świecie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też obecnie:

  • tajemnicze obrazy i grafiki Zdzisława Beksińskiego,
  • streetartowe, czarno-białe prace Banksy'ego dobrze wpisujące się w designerskie wnętrza,
  • gotyckie święte obrazy oraz tryptyki Hansa Memlinga,
  • obrazki z kotami, motywem anioła, ukazujące dmuchawce lub jelenia na rykowisku uwielbiane przez właścicieli eklektycznych, artystycznych wnętrz.
     
reprodukcje słynnych obrazów do salonu

Najbardziej znane obrazy 

Trendy w sztuce się zmieniają, jednak pewne klasyczne dzieła są ponadczasowe, a odbiorcy zachwycają się nimi nieprzerwanie przez setki lat. Przykładem mogą być harmonijne, eleganckie dzieła twórców renesansowych, jak na przykład Mona Lisa Leonarda da Vinci.

Najczęściej wybierane do dekoracji salonu są między innymi obrazy:

  • abstrakcyjne,
  • impresjonistyczne (szczególnie francuskie),
  • dzieła z nurtu ekspresjonizm,
  • najbardziej znane obrazy futurystyczne.

Realistycznie namalowana martwa natura lub krajobraz, pastelowa akwarela z widokiem na drzewa, wizerunek koni, barokowe kwiaty to jedne z najczęściej wybieranych tematów przez wielbicieli klasyki w sztuce.


Reprodukcja ulubionego obrazu we własnym salonie

Jeśli jest się wielbicielem konkretnego obrazu lub artysty, to wybór reprodukcji do domu może być bardzo prosty. Wystarczy wyszukać konkretną reprodukcję w sklepie internetowym lub znaleźć odpowiednią do wydrukowania grafikę i zamówić jej wykonanie w profesjonalnej drukarni. Reprodukcja może być też wykonana przez malarza kopistę, który wykorzystując swoje umiejętności, album z malarstwem oraz farby akrylowe lub olejne jest w stanie odtworzyć najbardziej znane obrazy.

Jak wybrać odpowiedni obraz do salonu?

Osoby, które nie mają konkretnych upodobań co do konkretnego nurtu w sztuce, powinny przy wyborze obrazu do swojego salonu skupić się na kilku ważnych kwestiach.
 

reprodukcje znanych obrazów do salonu


1. Reprodukcja powinna być spójna z wystrojem pomieszczenia i całego mieszkania. Inne dzieła będą pasować do wnętrz w stylu glamour, a inne do domów rustykalnych.

2. Wymiary płótna powinny być dostosowane do wielkości pomieszczenia. Nie mogą być ani za duże ani za małe. 

3. Obraz powinien podobać się domownikom i wywoływać w nich pozytywne emocje i skojarzenia. Powinien być atrakcyjny zarówno dla mieszkających w domu dorosłych, jak i odpowiedni dla dzieci.

4. Niezależnie od tego, czy reprodukcje są drukowane czy ręcznie malowane, powinny być wykonane estetycznie i profesjonalnie.

5. Obraz musi znajdować się w miejscu dla niego odpowiednim, widocznym i bezpiecznym. 


Najpiękniejsze i najbardziej znane obrazy zachwycają oraz wprowadzają ludzi w dobry nastrój. Powieszenie ich reprodukcji na ścianę może zupełnie odmienić wnętrze salonu, a także obudzić w domownikach radość i inspirację.

MATERIAŁ PANTERA