Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim, na co dzień utrzymane w chłodnych odcieniach bieli i szarości, w świątecznej aranżacji nabierają ciepła i wyjątkowego charakteru. Ten typ wnętrz przepięknie wygląda w świątecznych czerwieniach, zieleni i naturalnym drewnie.

> Nastrojowe szarości: przytulne wnętrza

Bo bożonarodzeniowe dekoracje kochają te kolory. Zestawienie ich z bielą będzie bardzo eleganckie, a jednocześnie przytulne i tradycyjne. Dekoracje, podobnie jak cały styl skandynawski, będą proste i naturalne. W świątecznej aranżacji nie może zabraknąć szyszek, wianków, gałązek głogu z czerwonymi owocami, jemioły czy drewna. Na parapecie czy na kominku powinny przycupnąć brodate krasnale, renifery, elfy, mikołaje. W oknie można powiesić laski lukrecji a nad stołem - wianek z gałązek świerkowych. 

> Wianek 3w1: praktyczna i błyskawiczna dekoracja świąteczna

Choinka w stylu skandynawskim nie musi być okazała. Często zamiast niej pojawiają się tylko gałęzie choinkowe albo niewielka jodła w donicy z minimalną ilością ozdób, np. białych i czerwonych gwiazdek czy dekoracyjnych pierników.

> Przy kominku: ponad 20 aranżacji

Na stole dekoracją mogą być kępki mchu, w które wmontujemy świece czy ustawimy pomiędzy lampiony. Uroku dodadzą rozrzucone gdzieniegdzie szyszki i żołędzie. Na ich tle, na prostym jasnym obrusie pięknie wyglądać będzie czerwone szkło, białe talerze i zielone serwetki.

> Jak udekorować okno na Boże Narodzenie: pomysłowe aranżacje w różnych stylach

Zobaczcie, jakie święta w stylu skandynawskim proponuje Zara Home. 

Tekst: AD/red.wer.

Zdjęcia: Materiałt prasowe/Zara Home