najładniejsze stojaki i podstawki na biżuterię

Najładniejsze stojaki i podstawki na biżuterię

Dekoracje

Betonowe, ceramiczne, drewniane i metalowe – stojaki na biżuterię mają piękne i pomysłowe formy, które podkreślają urok ulubionych dodatków. Przydadzą się nie tylko do przechowywania kosztowności, same też będą ciekawą dekoracją wnętrza.

stojaki i wieszaki na biżuterię
Stojak na biżuterię Tesora, Umbra, czerwonamaszyna.pl

Najładniejsze organizery, stojaki i podstawki na biżuterię

Łańcuszki powinny być zwieńczeniem stylizacji, ale często, gdy już powinnyśmy wychodzić, musimy spędzić kilkanaście minut rozplątując niesforne supełki. Aby łańcuszki się nie plątały, zamiast trzymać naszyjniki w szkatułce na biżuterię, powieś je na stojaku np. inspirowanym kształtem kobiecej sylwetki, baletnicy, dłoni, drzewa, zabawnym jak ten w formie kaktusa, renifera czy wieloryba lub o lekkiej formie litery T. Niektóre organizery są wyposażone w praktyczne haczyki, aby łańcuszek się nie zsuwał oraz podstawki, na których położysz ulubione pary kolczyków.

Pierścionki, bransoletki i zegarki wsuń na kolorowe stożki: pastelowe, które przypominają odwrócony rożek lodowy, minimalistyczne betonowe lub bardzo modne imitujące marmur lub terazzo. Stojak na biżuterię o prostym, geometrycznym kształtcie sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu. Postaw kilka obok siebie, połącz różne faktury lub kolory, a stworzysz oryginalną kompozycję.

Znalezienie pierścionka nie będzie już problemem, bo założysz go na place glinianej łapki, ucho królika, poroże renifera lub położysz na błyszczącej tacce na biżuterię. Wchodząc do pokoju od razu je zauważysz. Ukochane drobiazgi pięknie zaprezentują się też na ceramicznych, ręcznie wykonanych podstawkach w kształcenie dłoni, muszli lub ostrygi od polskiej projektantki Moniki Krajewskiej z Maison Fragile.

miedziany stojak na biżuterię
Miedziany stojak na biżuterię, limelace.co.uk
ceramiczna tacka na biżuterię
Ceramiczne podstawki, Maison Fragile, maisonfragile.shopshood.com
stojak na biżuterię koziol
Stojak na biżuterię Hubert marki Koziol, fabrykaform.pl

Gdzie przechowywać biżuterię?

Ozdobne figurki postaw na toaletce, na półce garderobie lub komodzie w sypialni. Będą na widoku i unikniesz długich poszukiwań swoich ulubionych dodatków. Jeśli trzymasz stojak, organizer lub tackę w łazience, pamiętaj, aby nie zostawiać tam na dłużej żadnej biżuterii (ani perfum!), bo zaszkodzą jej wilgoć i duże zmiany temperatury.

Uważaj na metale szlachetne. Srebro i złoto nie powinny być długo wystawione na działanie promieni słonecznych, ani narażone na wilgoć. Eksponuj ulubione błyskotki na stojaku lub wieszaku, ale tylko gdy wtedy, gdy je zamierzasz je nosić.

W innym wypadku schowaj pierścionki, bransoletki oraz naszyjniki do odpowiedniego pudełeczka lub szkatułki na biżuterię wyściełanej miękkim materiałem, który ochroni ją przed zarysowaniami. Jeśli drobiazgów jest dużo, pomoże Ci je uporządkować wygodny organizer z przegródkami.

Zobacz więcej dekoracyjnych stojaków na biżuterię w galerii zdjęć

Tekst: AB
Zdjęcia: materiały prasowe