Stół świąteczny to nie tylko ten, na którym podamy wigilijną kolację. Mamy jeszcze pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia, a także Nowy Rok.  Każdy z nich ma inny nastrój, co można podkreślić także aranżacją stołu, przy którym siądziecie do rodzinnego obiadu czy kolacji.

Bez wątpienia najbardziej magiczna będzie Wigilia. Niech na stole nie zabraknie tego wieczoru dekoracji tradycyjnie bożonarodzeniowych: białego obrusu ze świątecznymi wzorami, zielonych stroików, pachnących świec czy sianka. Ciepłego koloru dodać mogą piękne czerwone kielichy, a lekkości i elegancji: biała porcelana z zimowymi motywami.

Bardzo ciekawą propozycję aranżacji stołu świątecznego znaleźliśmy w Zara Home. Stylizacje przywołują na myśl przestronne jadalnie niczym z dworskich posiadłości. Na dużym stole, przy którym ustawiono wiklinowe krzesła, dominuje srebro, grube szkło,  surowy len.  Choć to zima, na stole nie może zabraknąć także żywych kwiatów – to one dodają  lekkości, radości i letniego zapachu. 

Zachęcamy i was do stworzenia takich tylko na pozór nieświątecznych aranżacji. Może nie są tradycyjnie bożonarodzeniowe, ale bardzo stylowe i na pewno nadzwyczaj odświętne.Naszym zdaniem – inspiracja warta uwagi.

Tekst: AD
Zdjęcia: Zara Home

reklama