Świąteczny stół w dwóch stylizacjach w fińskim stylu

Dekoracje

Święta. Czas licznych spotkań w gronie bliskich i przyjaciół. Warto z wyprzedzeniem zaplanować nie tylko dania, które podamy, ale też stylizację stołu. 

Niezawodny pomysł na dekorację stołu? Połączenie aktualnych trendów i ponadczasowej klasyki! Po pomysł przewodni dla świątecznego nakrycia sięgamy do Finlandii – stolicy designu. Architektka i stylistka Zofia Wyganowska we współpracy z marką Finlandia Vodka® proponuje dwie stylizacje, które z powodzeniem można zaadaptować w każdym mieszkaniu. 

Stół naturalny 

Pierwsza inspiracja: naturalne barwy i surowce. Stylistka przełamuje monochromatyczne kolory zielenią, która na fińskim stole jest naturalnym i kluczowym dopełnieniem. Finalny efekt został osiągnięty poprzez połączenie ze sobą różnych faktur.

reklama


Pozorne niedopracowanie w postaci lnianego obrusa i nieuprasowanych bieżników to puszczenie oka w stronę nowoczesności i podkreślenie niezwyczajności stylizacji. Całość została uwieńczona naturalnymi dodatkami: świeżymi roślinami, ozdobnymi liśćmi i jarzębiną.

Stół inspirowany hotelem Savoy  

Druga, granatowa stylizacja, może być mocnym punktem w mieszkaniach minimalistycznych, o stonowanych kolorach. Dobrze wkomponuje się też w klasyczne wnętrza. Motywem przewodnim jest mocne zestawienie kolorów: granatowy obrus, złote, efektowne złote sztućce i czerwień świątecznych kompotów oraz drinków to typowa kolorystyka świąteczna, która ożywi pomieszczenie.

Na stole znajduje się również kilka minimalistycznych dodatków fińskiego wzornictwa: świeczniki, wazon i cukiernica.stylizacja: Zofia Wyganowska 
zdjęcia: materiały prasowe Findlandia 
copyright © 2016 Finlandia Worldwide

ŻYJ NIEZWYCZAJNIE, PIJ ODPOWIEDZIALNIE! 
www.pijodpowiedzialnie.pl 
www.responsibledrinking.eu