piękne świece i zapachy do wnętrz

Tak pachną chłodne wieczory: piękne świece i zapachy, które poprawiają nastrój

Dekoracje

Jesienią i zimą sięgamy po zapachy, które poprawiają samopoczucie, rozgrzewają zmysły, otulają nas swoim aromatem oraz pięknie ozdabiają wnętrza. Wybraliśmy nasze ulubione dyfuzory, lampy i świece idealne na chłodne dni.

reklama
lampy zapachowe Maison Berger Paris
Lampy zapachowe "Klasyka" i "Tradycja" nawiązujące formą do modeli historycznych, Maison Berger Paris, maisonberger.pl

Piękne świece i zapachy do wnętrz

Ozdobne dyfuzory i luskusowe lampy zapachowe do domu

Dyfuzory i lampy zapachowe to małe dzieła sztuki, które wyczarują wyjątkową atmosferę w holu, salonie czy sypialni. Dyfuzory w dekoracyjnych, rzeźbiarskich flakonach i pojemniczkach – ze szkła, porcelany np. dekorowanej motywami z twórczości Fornasettiego, kamienia lub drewna np. mahoniowego według projektu Marcela Wandersa dla kolekcji zapachów do domu Five Seasons, zdobią wnętrza i obłędnie pachną. Naszą uwagę przyciągają też eleganckie lampy zapachowe w kryształowych pojemnikach, takie jak luksusowe, nawiązujące do stylu art déco lampy zapachowe od Maison Berger Paris, które wyglądają i pachą jak ekskluzywne perfumy. 

> Zobacz także: Świece zapachowe, które obłędnie pachną i tak samo dobrze wyglądają <

dyfuzory zapachowe
Dyfuzor zapachowy Aromatic Wood, aromatyczny, drzewno-korzenny zapach do wnętrz, My Fragrances, myf.pl


Naturalne esencje zapachowe, które stworzą wyjątkową atmosferę w mieszkaniu

Naturalne aromaty łagodzą stres, działają uspokajająco i pomagają zrelaskować się po ciężkim dniu. Subtelne i delikatne zapachy, takie jak drzewo sandałowe, lawenda albo jaśmin, pomogą nam odprężyć się oraz wypocząć. Są więc idealne do sypialni. Kojąco działają także esencje bazylii oraz eukaliptusa.

Do salonu wybierzmy natomiast zapachy, które poprawiają nastrój – kwiatowe albo cytrusowe lub przytulne nuty drzewne i korzenne. Naturalne esencje w zapachach włoskiej manufaktury My Fragrances Milano powstają w ten sam rzemieślniczy sposób, w jaki wytwarzane są prawdziwe perfumy. Zamknięte w eleganckich szklanych dyfuzorach będą ozdobą zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza.

luksusowe świece zapachowe
Świece zapachowe w ręcznie zdobionym kolorowym kryształowym szkle z kolekcji St. Tropez, La Mania Home, lamaniahome.com


Świece zapachowe, które rozgrzeją i poprawią nastrój jesienią i zimą

Świece zapachowe przepięknie wyglądają w szklanych, metalowych lub ceramicznych pojemniczkach. Ich nastrojowy blask rozjaśni niejeden chłodny wieczór, a zapach pomoże stworzyć wyjątkowy nastrój. Możemy zdecydować się na klasyczne świece zamknięte w białym lub czarnym szkle lub na bardziej eleganckie – np. w ręcznie zdobionym kolorowym krysztale z kolekcji St. Tropez La Mania Home. Ciekawe są również te z drewnianym knotem, które brzmią przyjemnym dźwiękiem trzaskającego drewna.

Jesienią i zimą chętniej sięgamy po intensywne drzewne oraz orientalne i korzenne aromaty. Otuleni kocem z filiżanką ulubionej herbaty rozgrzewamy się przy zapachach iglastego lasu świec Soyoosh albo pomarańczy, goździków, cynamonu i mandarynki świec marki Hagi, aromatach drewna płonącego w kominku świec Diptyque oraz świecach Chai marki Byredo, które powstały w hołdzie dla indyjskiego rytuału parzenia herbaty.

Ale świece to nie tylko piękne zapachy! W chłodne wieczory zadbajmy o nasze samopoczucie i sięgnijmy po naturalne, sojowe świece do masażu, które są bogate w odżywcze olejki. Te od Lulaly Luxury Moments zapewnią nam chwilę przyjemności tylko dla siebie. Poczujemy się jak we własnym, domowym spa.

 

domowe spa w łazience
DOMOWE SPA W ŁAZIENCE, ARANŻACJA MARKI WESTWING, WESTWINGNOW.PL

Kominki na woski i olejki zapachowe

Kominki na woski i olejki zapachowe to dodatki do domu, które świetnie podkreślają przytulną atmosferę. Te elektryczne podgrzewają się jedynie do odpowiedniej temperatury, dzięki temu możemy jet bezpiecznie przenosić nawet w czasie palenia. A same olejki oraz woski zapachowe urzekają intensywnymi zapachami, sprzyjają wyciszeniu oraz relaksowi w domowym zaciszu.

Zobacz więcej pięknie pachnących propozycji na sezon jesienno-zimowy w galerii zdjęć

Tekst: AB

Zdjęcia: materiały prasowe
Zdjęcie główne: świece zapachowe "Golden Burlesque", Rosenthal, rosenthal-gallery.com, poniżej świece zapachowe i do masażu, LULALY, lulaly.com

świeca zapachowa korzenna pomarańcza
ŚWIECA SOJOWA KORZENNA POMARAŃCZA na bazie naturalnych olejków eterycznych z pomarańczy, goździka, cynamonu i mandarynki, HAGI, hagi.com.pl
świeca zapachowa na jesień i zimę
ŚWIECA ZAPACHOWA CHAI inspirowana indyjskim rytuałem parzenia herbaty, BYREDO, galilu.pl