reklama

Świeczniki, które dekorują wnętrza

Dekoracje

Świeczniki – te szklane, metalowe czy ceramiczne – nie tylko pomogą zbudować miły nastrój, ale przede wszystkim ozdobią nasz dom. Nie bójmy się dekorować nimi nawet kuchni i łazienki. 

Myśląc o świecach, oczyma wyobraźni widzimy romantyczny lub odprężający czas spędzony w domu. Szczególnie zimą i jesienią wieczór przy świecach relaksuje i wprowadza w błogi nastrój. Dlatego projektanci tak chętnie bawią się kształtem i formą świeczników – od prostych, minimalistycznych, do tych fantazyjnych, niczym miniaturowe dzieła artysty. 

Wykorzystując szkło, ceramikę, metal i wiele innych materiałów świeczniki stały się obowiązkowym punktem dekoracji wnętrz, ale nie tylko salonu czy sypialni. Równie stylowo, co romatycznie będą się prezentować w łazience, kuchni czy w holu.  

Od lewej: Kryształowy, sklep.crystaljulia.com, Fluted II, porcelana, Bloomingville, sfmeble.pl, w kolorze antycznej miedzi, Madam Stoltz,
madamstoltz.dk, kryształowy Łabędź, sklep.crystaljulia.com


Metalowe czy miedziane świeczniki doskonale sprawdzą się we wnętrzach glamour i wszędzie tam, gdzie chcemy wprowadzić nieco blichtru. Bardziej stonowane świeczniki ze szkła będą pasowały do niemal każdego stylu, w ich przypadku zagra forma – od prostej, klasycznej do bardziej fantazyjnej, np. w kształcie kwiatu czy zwierzęcia. Białe ceramiczne świeczniki docenią miłośniki prostoty i harmoni, te z drewna a do tego jeszcze przecierane są typową ozdobą wnętrz shabby chic i prowansalskich.

Tekst: Amelia Sfader

Zdjęcia: Materiały prasowe