Wielkanoc z pomysłem - najpiękniejsze dekoracje

Dekoracje

Jaja nie muszą być malowane, baranki - przesłodzone, a kwiaty równo przycięte. Na święta zabawmy się w dobrego scenografa. Oto najciekawsze pomysły na Wielkanoc!

Dekoracje wielkanocne: kwiaty na stole

Najczęściej trafiają po prostu do wazonu, ale miłą odmianą może być bukiet powieszony nad stołem. Pojedynczy kwiat przywiązany wstążką do serwetki zastąpi ozdobną obrączkę. Czasem kwiaty można po prostu... upiec – pierniczki z Pracowni Artystycznej Sarzyński mają kształt tulipanów. Wiosnę na stole uczyni „kwitnąca” porcelana – malowana, rumiankowa od The Contemporary Home albo czysta, śnieżnobiała od Rossi.

Dekoracje na Wielkanoc: figurki na scenę

Mają osłodzić stół i wcale nie chodzi tylko o cukrowego baranka. Mile widziane klasyczne z porcelany zające (od Rosenthala albo Villeroy & Boch), kury i inne ptaszki (galerialawenda.pl). A kto woli podejść do wielkanocnego stołu z większą inwencją, tego skuszą zajęcze obrączki (Koziol z Fabryki Form) albo foremki LeDuvel. Mają kształt uszu, a wyciśnięte z nich ciasteczka można zatykać na przykład na szklaneczkach. Zaserwujmy „uszatą” kawę i zaskoczmy naszych gości.

ZOBACZ TAKŻE: Stroiki wielkanocne

Dekoracje wielkanocne: jajo inaczej

A oto pomysły: zawinąć w serwetki i przyprawić im zajęcze uszy, położyć na jajecznym talerzu, schować w szklanym słoju w towarzystwie piórek. Ustroić kwiatami i zieleninką, ozłocić i posrebrzyć (Lene Bjerre), polukrować (Pracownia Art. Sarzyński). Porcelanowe (Royal Copenhagen) można powiesić na kwitnących gałązkach.

Opracowanie: Beata Majchrowska
Zdjęcia: Aleksander Rutkowski, Katarzyna Sawicka, Aneta Tryczyńska, Living4media, materiały prasowe (duże aranżacje tendom.pl, Rosenthal, Westwing).

reklama