Dźwiękoszczelne drzwi wejściowe – dla Twojego komfortu i prywatności

Urządzamy

Poczucie komfortu i prywatność są potrzebne każdemu z nas. Co może je zakłócić? Niewygodna kanapa, bałagan, zbyt małe pomieszczenie, ale również rozkrzyczani sąsiedzi, głośna okolica lub zakłócający spokój domownicy. Hałas jest jednym z najbardziej uciążliwych i uniemożliwiających odpoczynek czynników. Jak go ograniczyć? W bardzo prosty sposób — montując w swoim mieszkaniu lub domu wejściowe drzwi akustyczne.

reklama

Drzwi akustyczne — co to jest?

Drzwi akustyczne mają za zadanie wygłuszyć niepożądane dźwięki pochodzące z otoczenia. W ich konstrukcji zastosowano kilka rozwiązań technicznych, które sprawiają, że pod względem izolacyjności akustycznej są kilkukrotnie lepsze w porównaniu do standardowych, powszechnie wybieranych opcji. Np. drzwi serii Delta Master oraz Delta Magnum zostały zbudowane ze specjalnego opatentowanego w Europejskim Urzędzie Patentowym wsadu „tzw. kanapka WKW” , który pochłania dźwięki i znacznie ogranicza ich przedostanie się do pomieszczenia. Drzwi dźwiękoszczelne sprzyjają stworzeniu cichego pokoju, odseparowanego od źródeł hałasu, który sprzyja komfortowi i prywatności.

Drzwi dźwiękochłonne wejściowe — do czego służą?

Drzwi dźwiękochłonne wejściowe można zamontować zarówno w bloku mieszkalnym, jak i w domu wolnostojącym. W przypadku bloku, umożliwiają odseparowanie mieszkania od klatki schodowej. Pomagają zniwelować takie problemy, jak hałasy pochodzące od sąsiadów poruszających się po korytarzu, natarczywe odgłosy trzaskających drzwi czy krzyki biegających dzieci, muzykę niosącą się po klatce i wiele, wiele innych. Z kolei, dźwiękochłonne drzwi wejściowe w domu wolnostojącym ograniczą dźwięki dochodzące z ulicy m.in., odgłosy przejeżdżających samochodów, rozmowy przechodniów, warkot kosiarki.

Drzwi dźwiękoszczelne — dla kogo?

Atuty drzwi wygłuszających dźwięki docenią, tak naprawdę, wszyscy. Każdy potrzebuje chwili wytchnienia oraz ciszy — niezależnie od miejsca zamieszkania, typu wykonywanej pracy, stylu życia czy ilości domowników. Polecamy je szczególnie mieszkańcom większych miejscowości, których lokale znajdują się w głośnych, zatłoczonych centrach miast. Ograniczenie szumu, w takim przypadku, jest jak najbardziej wskazane. Drzwi wygłuszające przypadną do gustu również tym, którzy pracują na nocne zmiany oraz pragną w ciszy i spokoju odespać minioną noc.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi akustycznych. Poszczególne egzemplarze posiadają różne stopnie wygłuszenia — od tych delikatnie wyciszających, aż po takie, których dźwiękoszczelność osiąga poziom ponad 40dB. Właśnie dzięki najnowszym technologiom wykorzystanym w drzwiach akustycznych możliwe jest wygłuszenie na poziomie powyżej 40dB w drzwiach serii Delta Master oraz na poziomie 44-48dB w drzwiach serii Delta Magnum, www.delta.net.pl. Stopień dźwiękoszczelności można dostosować do swoich oczekiwań oraz tego, jak głośno jest w okolicy. Drzwi wytłumiające odgłosy z zewnątrz pozwalają poprawić jakość snu oraz odpoczynku i gwarantują najwyższy poziom komfortu.

https://www.delta.net.pl/produkty/drzwi-wejsciowe/delta-master-kr,18,2,74

https://www.delta.net.pl/produkty/drzwi-wejsciowe/delta-magnum-k,18,2,73

„Projekt Współfinansowany przez Unię Europejską z EFRR w ramach RPO WSL na lata 2014-2020”.

Materiał Partnera