dźwigi towarowe oraz osobowe

Dźwigi towarowe oraz osobowe – komfort na najwyższym poziomie

Urządzamy

Nikt nie lubi się męczyć, noszenie zakupów na piąte piętro w XXI wieku to już rzadkość. Budownictwo premium uwzględnia nie tylko nie za wysokie apartamentowce, w dodatku wyposażone w windy towarowo-osobowe. Jeśli w miejscu zamieszkania zwracamy uwagę na wygodę, tym bardziej wagę do komfortu transportu pionowego przykładamy w obszarze produkcji, magazynowania.

reklama

Nowoczesność nie tylko w nowych obiektach

Dźwigi towarowe występują zarówno w formie kabiny typu winda jak i platformy kursującej w szybie stalowym, co zależy zarówno od potrzeb jak i możliwości instalacji na terenie hali magazynowej, produkcyjnej. W wielu przypadkach, gdy modernizacja hali nie pozwala na wkomponowanie dźwigu wewnątrz, istnieje opcja dobudowania szybu dźwigu od zewnątrz budynku. Są to konstrukcje pewne, stabilne i bezpieczne. Budowa nowych obiektów zwykle przy zabudowie wielokondygnacyjnej uwzględnia już na etapie projektu zastosowanie dźwigu bądź co najmniej platformy towarowej. Postęp technologiczny sprawił, że dźwigi o nośności 20 ton są dostępne u wielu producentów, co więcej mają one zasięg pionowych do kilkunastu metrów.

Dźwigi i windy – rosnące zapotrzebowanie popularność

Rozwój przemysłu, jak i potrzeb klientów indywidualnych sprawiły, że dźwigi towarowe, windy i platformy nie są już tak nietypowym asortymentem jak jeszcze dekadę temu. W przemyśle stawia się na usprawnienia i przyspieszenie logistyki transportu wyrobów, surowców, w czym bez wątpienia pomagają dźwigi towarowe różnego typu. Popularność zdobywają platformy towarowe o coraz większym udźwigu. Poprawiają one efektywność prac produkcyjnych i magazynowych, a przy tym przyczyniają się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pracy. Nie tylko w przedsiębiorstwach dźwig towarowy znajduje swoje zastosowanie. Jak się okazuje wzrasta zainteresowanie windami, nie tylko osobowymi klientów indywidualnych. Windy osobowe montowane są głównie w obiektach wielokondygnacyjnych, jednak niekoniecznie wyższych niż pięć pięter. Już w budynkach jedno i dwupiętrowych pojawiają się windy osobowe. Do bardziej ekstrawaganckich urządzeń dźwigowych i jednocześnie transportowych rozwiązań należy platforma samochodowa do domu. Mimo, iż na razie to luksusowe wyposażenie domu, to przybywa jej zwolenników.

Zróżnicowana oferta urządzeń dźwigowych

Wbrew pozorom dźwigi towarowe przydać się mogą nie tylko w dużych obiektach magazynowych i na halach produkcyjnych, ale również w małych obiektach handlowych, gastronomicznych, hotelach, aż w końcu również w domach prywatnych. Większość zamówień na dźwigi towarowe wyceniana jest indywidualnie i są to urządzenia pojedyncze. Sprzedaż dźwigów wykonywanych na indywidualne zamówienie nie jest niczym nadzwyczajnym. Rynek urządzeń dźwigowych nie jest łatwy, rzadko można natrafić na klientów i zapotrzebowania hurtowym na dźwig towarowy, co platformę samochodową. Należy jednak uwzględnić koszty inwestycji. Pojedynczy dźwig to kosztowna inwestycja. Koszty dźwigu wynikają zarówno z indywidualizacji produkcji, jak też dbałości o wysoka jakość wykonania oraz stosownych materiałów, systemów i rozwiązań.

Materiał Partnera