kolekcja zastawy stołowej Swarovski i Rosenthal

Olśniewająca kolekcja zastawy stołowej Signum – to efekt współpracy marek Swarovski i Rosenthal

Jadalnia

Marka Swarovski we współpracy z firmą Rosenthal, uznanym na całym świecie producentem porcelany, wprowadza nową, zachwycającą i kolorową kolekcję zastawy stołowej nazwą Signum.

Kolekcja Signum – olśniewająca współpraca marek Swarovski i Rosenthal

Każdy element zastawy Signum to oddzielny projekt dyrektor kreatywnej marki Swarovski, Giovanny Engelbert, a za jego realizację odpowiadają eksperci od porcelany z firmy Rosenthal. Autorzy tej niezwykłej kolekcji chcieli przede wszystkim zamknąć w niej magiczne chwile radości oraz wyróżnić spuściznę i wieloletnią, ale pełną innowacyjności tradycję rzemieślniczego kunsztu obu firm.

Kolekcja zastawy stołowej uosabia odnowiony wizerunek firmy Swarovski. Prezentuje jej przywiązanie do najwyższych standardów rzemiosła oraz nową kreatywną wizję, którą austriacka marka słynąca z pięknych wyrobów ze szkła kryształowego rozwija od 2021 roku. – Ta ekskluzywna kolekcja to nowy sposób na upiększenie naszego życia. Lubimy przyozdabiać się biżuterią. Czerpmy również radość z tej zabawnej i jednocześnie eleganckiej zastawy stołowej, wzbogacając o nią swoje wnętrza – mówi Giovanna Engelbert.
 

Elegancka zastawa stołowa, w której kunszt łączy się z wyobraźnią

W kolekcji Signum Swarovski po raz pierwszy przedstawia wzór marki. To interpretacja motywu ośmiokąta. Zastawa stołowa, która powstała w wyniku inspiracji XIX-wiecznym austriackim nurtem artystycznym, zachowuje nowoczesne spojrzenie na sztukę i rzemiosło. Elementy zastawy oddające retro-futurystycznego ducha są radosne, a zarazem wyrafinowane.

Wyjątkowa dbałość o szczegóły i dogłębna znajomość porcelany, która wyróżnia markę Rosenthal, sprawia, że kolekcja jest nie tylko pełna artyzmu, ale także funkcjonalna oraz praktyczna. Niemiecka firma, która ma w dorobku wielokrotnie nagradzane wzory, przeniosła swoje doświadczenie do świata szkła kryształowego. Od formowania pięknych kształtów po nanoszenie delikatnych, ręcznie malowanych detali dekoracyjnych – za każdy z tych etapów odpowiada marka Rosenthal. Efektem tej niezwykłej współpracy jest elegancka zastawa stołowa w soczystych, słodko-cukierkowych kolorach.
 

Hołd oddany l’art de la table, czyli przyjemności płynącej z nakrywania do stołu w świeżej, nowoczesnej odsłonie

W kolekcji Signum oprócz motywu ośmiokąta, pojawiły się charakterystyczne kolory marki Swarovski: niebieski, zielony, żółty i różowy. Geometryczne wzory wzbogacono ręcznie malowanymi złotymi akcentami, które przypominają o rzemieślniczym kunszcie projektowania i tworzenia biżuterii. Kryształowe pokrywki z grawerem w kształcie łabędzia przyciągają uwagę i dodają całości nieco ekstrawagancji, podobnie jak znajdujące się na środku poszczególnych elementów złote łabędzie marki Swarovski.

Na kolekcję składają się zastawy stołowe oraz zestawy do herbaty i kawy. Zaprojektowano ją tak, by cieszyła oczy zarówno jako całość, jak i zachęcała do łączenia ze sobą elementów w różnych kolorach, tworząc własne kompozycje. Dzięki niej wcielicie w życie najbardziej śmiałą lub artystyczną wizję nakrycia stołu – by nadać jej bardziej nowoczesny charakter, wystarczy pomieszać różne wzory.
 


Kolekcja będzie dostępna w sklepie internetowym marki Swarovski już w czerwcu, zaś w sklepach stacjonarnych w lipcu 2022 roku.

Zdjęcia: materiały prasowe