stół i krzesła do domu

Stół i krzesła do domu – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jadalnia

Wybór mebli do domu czy mieszkania to zawsze wielkie wyzwanie. Musimy połączyć ich funkcjonalność i jakość wykonania z naszym gustem oraz wizją, jaką posiadamy względem wystroju wymarzonego M. Ważnym elementem są także stoły oraz krzesła. Najczęściej ich miejsce znajduje się w kuchni lub w jadalni, ale czy na pewno jest to mebel, który możemy w ten sposób zaszufladkować? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze sprzętów do konkretnego pomieszczenia?

reklama
zestaw stół rozkładany z krzesłami dla 6 osób, blat w kolorze dąb lefkas - birdmeble.pl
Zestaw stół rozkładany z krzesłami dla 6 osób, blat w kolorze dąb lefkas, birdmeble.pl1. Wybór mebli do domu – co zrobić jeszcze przed zakupem?

2. Stół w salonie – jaki wybrać?

3. Meble do jadalni – na co zwrócić uwagę?

4. Gabinet – jak urządzić część reprezentacyjną?

5. Dobieranie mebli pod kątem stylu aranżacji – co do czego pasuje?

zestaw stół z krzesłami dla 4 osób, blat w kolorze beton - birdmeble.pl
Zestaw stół z krzesłami dla 4 osób, blat w kolorze beton, birdmeble.pl

Wybór mebli do domu – co zrobić jeszcze przed zakupem?

Umeblowanie domu to jeden z kluczowych elementów wystroju, który z jednej strony pozwala nam się poczuć jak u siebie, a z drugiej umożliwia wygodne funkcjonowanie na co dzień. Zanim jednak zajmiemy się wybieraniem wzorów, kolorów i materiałów, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, co jest nam właściwie potrzebne. Wykonanie nawet prostej wizualizacji na zdjęciu zrobionym telefonem może ułatwić nam zdecydowanie, jakich mebli potrzebujemy oraz gdzie mogą one stać. Jest to też dobre rozeznanie przed wymierzeniem pokoi i sprawdzeniem, czy upatrzone przez nas egzemplarze w ogóle zmieszczą się w zakładanej przestrzeni. Kolejnym krokiem, jaki warto podjąć jest wybór marki, jak na przykład BIRDMeble. Kompletując wyposażenie z jednego źródła będzie nam łatwiej dobrać je pod względem kolorystycznym, a także stylistycznym i jakościowym.

 

stół LOFT z metalowymi nogami - birdmeble.pl
Stół LOFT z metalowymi nogami, birdmeble.pl

Stół w salonie – jaki wybrać?

W salonie zwykle przyjmujemy gości, w związku z czym powinniśmy zapewnić im odrobinę przestrzeni i wygody. Najczęstszym wyborem jest sofa i stolik do kawy, jeżeli jednak nie mamy oddzielnej jadalni, warto również zainwestować w miejsce, przy którym będziemy w stanie zjeść obiad, porozmawiać czy świętować z dowolnej okazji. Dobrym wyborem w takiej sytuacji może być zestaw stół z krzesłami dla 4 osób, blat w kolorze dąb lefkas, który z jednej strony zapewni nam dość przestrzeni do swobodnego spędzenia razem czasu, a z drugiej nie zabierze zbyt wiele miejsca z dostępnej w pomieszczeniu powierzchni. W połączeniu z pasującym stolikiem do kawy taki zestaw może również bez problemu stworzyć ciekawy i dobrze wyglądający komplet. W przypadku, gdy zamierzasz urządzić salon w stylu nowoczesnym warto rozważyć Stół z Metalowymi Nogami LOFT. Stoły industrialne są obecnie bardzo popularne, a ich niecodzienny wygląd zwróci uwagę Twoich gości.

 

zestaw stół z krzesłami dla 6 osób, blat w kolorze san remo - birdmeble.pl
Zestaw stół z krzesłami dla 6 osób, blat w kolorze san remo, Birdmeble.pl

Meble do jadalni – na co zwrócić uwagę?

Jadalnia to bardzo przydatne oddzielne pomieszczenie i jeżeli mamy taką możliwość, warto jest ją wydzielić. Z całą pewnością powinny się tu znaleźć drewniane stoły do jadalni, przy których będziemy w stanie spokojnie i wygodnie zjeść dowolny posiłek. Warto także zadbać o odpowiedni komplet siedzisk. W sytuacji, gdy jadalnia stanowi oddzielny pokój, nie musimy martwić się o osadzające się na meblach opary z drobinkami tłuszczu, jakie często powstają przy okazji gotowania. Niemniej jednak warto zabezpieczyć się na taką ewentualność i wybrać krzesła z twardym siedziskiem, które będzie można w łatwy sposób wyczyścić. Lakierowane drewniane siedziska bez wysiłku wyczyścisz wilgotną ścierką. Do drewnianego stołu możemy jednak dobrać coś innego, niż drewniane krzesła. Jednym z ciekawszych motywów i pomysłów na aranżację będą krzesła tapicerowane do jadalni, które przełamią trochę surowość drewna, a przy okazji dadzą nam również poczucie wygody i komfortu.
 

stolik kawowy LOFT 2w1 - birdmeble.pl
Stolik kawowy LOFT 2w1, birdmeble.pl

Gabinet – jak urządzić część reprezentacyjną?

W przypadku gabinetu najistotniejszą rzeczą jest oczywiście biurko i fotel do niego. Jeżeli pracujemy dużo i często z domu, dobrze jest zadbać o odpowiedni, ergonomiczny kształt i formę obu mebli, która pozwoli nam zachować dobrą postawę i nieco odciąży kręgosłup. Nie zapominajmy również, że w tym pomieszczeniu przyjmujemy gości, partnerów biznesowych oraz klientów. Warto wydzielić przestrzeń, gdzie będziemy mogli z nimi napić się kawy lub swobodniej porozmawiać. Dobrym pomysłem jest stolik kawowy 2w1 dostępny na bonni.pl, który nada się zarówno w mniejszych jak i większych przestrzeniach. Złożony stolik łatwo schować i wyciągnąć dopiero podczas przyjmowania gości. W przypadku dużej powierzchni gabinetu można wydzielić część pomieszczenia reprezentacyjną. W takim wypadku oprócz stołu można przeanalizować zakup foteli jak np. finka Girona.
 

 

zestaw stół z krzesłami dla 6 osób, blat w kolorze dąb lefkas - birdmeble.pl
Zestaw stół z krzesłami dla 6 osób, blat w kolorze dąb lefkas, birdmeble.pl

Dobieranie mebli pod kątem stylu aranżacji – co do czego pasuje?

Wybór mebli do mieszkania to nie tylko kwestia tego, jaki sprzęt postawimy w danym miejscu, ale również aspekt wizualny. Z reguły meble o prostej formie i stonowanych kolorach są tymi najbardziej uniwersalnymi: wpiszą się zarówno w surowy minimalizm, jak i nieco bardziej różnorodny styl prowansalski czy nawiązujący do natury styl skandynawski. Jeżeli zależy nam na prostym utrzymaniu mebli tapicerowanych w czystości, lepszą opcją będą te modele, które obite są nieco ciemniejszym materiałem - drobne zabrudzenia nie będą na nich aż tak widoczne, jak na jaśniejszej tapicerce. Zestawy stół z krzesłami do kuchni i jadalni oraz meble do kuchni warto jest utrzymać w takiej konwencji, aby dało się je łatwo wyczyścić.

MATERIAŁ PARTNERA