jak wybrać stół do jadalni

Jak wybrać stół do jadalni? Podpowiadamy

Jadalnia

Czas na urządzanie jadalni! Masz małą przestrzeń i zastanawiasz się, jak ją zagospodarować? Zdajemy sobie sprawę, że aranżacja tego pomieszczenia może przysporzyć wiele kłopotu, dlatego chętnie Ci w tym pomożemy!

Dobierz stół do kształtu jadalni

Taka rada wydaje się banalna, a jednak stanowi klucz do spójnej i funkcjonalnej aranżacji jadalni. Inne meble będziemy bowiem wybierać do pomieszczenia jadalnego o kwadratowym kształcie, a inne do tego przypominającego prostokąt.

Kwadratowa, nawet najmniejsza jadalnia, jest dużo łatwiejsza w aranżacji. Będzie do niej pasowała zdecydowana większość stołów, nie bój się więc eksperymentować z formami. Podobają Ci się okrągłe stoły? Bez problemu dopasujesz taki do kwadratowej jadalni. Tego typu stoły mają jeszcze jedną ważną zaletę. W małych przestrzeniach zapobiegają obijaniu się o meble wtedy, kiedy musisz się przeciskać przez wąskie pomieszczenie. Są też bezpieczniejsze dla dzieci – zdecydowanie ograniczają ryzyko mniejszych i większych urazów.

Do prostokątnej, małej jadalni lepszym wyborem będą stoły kwadratowe i prostokątne. W momencie, kiedy nie będziesz używał takiego mebla, możesz go dostawić do jednej ze ścian, dzięki czemu uzyskać dodatkową przestrzeń. Prostokątne i kwadratowe stoły też są łatwiejsze w aranżacji, ponieważ dają duże możliwości do zmian.

Jaki stół najlepszy do małej jadalni?

 Mówi się, że stół to centralne miejsce w każdym domu. To przy nim świętujemy, rozmawiamy, cieszymy się czasem z bliskimi. A jak wybrać stół do niewielkiej jadalni? W przypadku małej przestrzeni najlepiej się sprawdzą stoły rozkładane. Na co dzień może pozostawać złożony, dzięki czemu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, a gdy przychodzą goście lub szykujesz większy posiłek dla rodziny, wystarczy go rozłożyć i znajdzie się miejsce dla każdego.

Rozkładane stoły mają oczywiście różne wymiary i kształty.  W Black Red White znajdziesz rozkładane stoły owalne, prostokątne i kwadratowe. Bez problemu dopasujesz też je do swojej przestrzeni, bez względu na to, czy masz jadalnię bardziej prostokątną czy kwadratową, a może jeszcze inną?  W ofercie sklepu widnieją stoły wykonane w różnych designach, kolorystyce czy materiale. Spokojnie więc dopasujesz stół do swojego stylu.

W małych mieszkaniach często jadalnia jest połączona z salonem. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie blatu roboczego jako miejsca do spożywania posiłków. Wystarczy, że do blatu dosuniesz wygodne hokery lub krzesła barowe i jadalniana przestrzeń gotowa.
Materiał Partnera: BRW.PL