zasłony na oknie

5 pomysłów na ciekawe i praktyczne udekorowanie okien

Jak to urządzić?

Ciekawie i praktycznie zaaranżowane okna to bardzo ważny element w dekorowaniu każdego wnętrza. Dlatego w tym artykule wspólnie z polską firmą Małgorzata – według opinii najlepszą w Polsce zajmującą dekoracjami okiennymi na wymiar – pokażemy kilka interesujących rozwiązań.

reklama

Zasłony akustyczne

Wiele osób mieszkających w centrum dużych miast skarży się na problem, jakim jest hałas pochodzący z ruchliwych ulic. Potrafi on zaburzyć sen, a każdy wie jak wpływa to na nasze samopoczucie na co dzień. Z rozwiązaniem przychodzi polska marka Małgorzata  oferując zasłony akustyczne. Dzięki zastosowaniu tkanin akustycznych oraz specjalnej, wielowarstwowej budowy, zasłony potrafią znacznie wytłumić dźwięki pochodzące z zewnątrz. A  nie jedyna ich zaleta. Zasłony akustyczne w innej konfiguracji mogą posłużyć także do eliminowania pogłosu w pomieszczeniu.
 


Same zasłony na oknach

Dekorując okna wiele osób staje przed dylematem “ale co właściwie na nich powiesić?” Jednym z najbardziej popualrnych rozwiązań są same zasłony. Klienci marki Małgorzata zazwyczaj decydują się na nie, gdy posiadają duży ogród lub okna mieszkania nie wychodzą na sąsiedni budynek. Wtedy zwyczajnie użycie firanek, których główną funkcją jest dawanie prywatności w ciagu dnia, nie jest potrzebne. I tak właśnie jest w przypadku realizacji na filmie. W tym domu znajdującym się w Środzie wielkopolskiej okna salonu wychodzą na sporej wielkości ogród. Dlatego też właściciele zdecydowali się na same zasłony uszyte z tkaniny welurowej, które z kolei zostały powieszone na karniszach elektrycznych.

Firanki nie wymagające prasowania polskiej marki małgorzata

Firanki bez prasowania

Ostatnio bardzo dużą popularność zdobywają firanki nie wymagające prasowania. Chyba każdy z nas pamięta jak jeszcze kilkanaście lat temu większość firanek po czyszczeniu wymagało godzin upinania prostowania i układania. Receptą na to są właśnie tkaniny firankowe nie wymagające prasowania. Zazwyczaj są to zwyczajnie takie, które mają dosyć luźny splot, przez to gdy powiesimy je wilgotne na oknie, pod wpływem grawitacji same się wyprostują. Do tego warto także dobrać odpowiedni system wieszania. Tym, który praktycznie eliminuje jakiekolwiek upinanie, jest tak zwany fleks. Są to regulowane haczyki wszyte na stałe w firankę.

rolety rzymskie świetnie sprawdzą się jako dekoracja okna w kuchni

Rolety rzymskie na oknie w kuchni

Każda osoba posiadająca okno w kuchni które znajduje się nad blatem, wie ile ograniczeń w jego dekoracji powoduje to ułożenie. Praktycznie jedynym wyjściem są rolety. A my szczególnie polecamy rolety rzymskie, które w zależności od potrzeby możemy uszyć zarówno z tkanin zasłonowych jak i firankowych. Na przykład do salonu z aneksem kuchennym, w którym lubimy oglądać filmy, lepiej sprawdzi się tkanina zasłonowa, zaciemniająca. W przypadku gdy kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, dla zachowania prywatności, wystarczą tylko rolety rzymskie z firanki. Dokładnie tak jak na powyższej realizacji, właściciele domu nie są fanami oglądania filmów, a roleta rzymska z firanki Libnet idealnie wpasowała się w zabudowę w stylu kolonialnym.

Rolety rzymskie w odpowiednim wymiarze mogą być również dekoracja okna balkonowego

Rolety rzymskie na oknie balkonowym

Rolety rzymskie są także bardzo dobrym wyborem do salonu. To właśnie w tym pomieszczeniu w ciągu dnia potrzebujemy jak najwięcej światła. A to mogą zagwarantować rolety rzymskie. Dzięki temu, że w przeciwieństwie do firan, możemy zasunąć je po wysokości i zaciągając je tylko częściowo otrzymujemy pełną prywatność jednocześnie wpuszczając bardzo dużo światła. Projektant wnętrz Anna Sowińska, kierowała się tymi cechami dekorując mieszkanie na zdjęciu. Jako że znajduje się ono w centrum Poznania, a na przeciwko ulicy są okna innej kamienicy, to rozwiązanie pasuje tutaj idealnie. 

Materiał partnera