reklama

Greenery: Pantone kolor roku 2017

Jak to urządzić?

Greenery - kolor roku 2017 Pantone

Soczysta zieleń, czyli kolor greenery to trend na bieżący rok według Pantone. Barwa doskonale wpisuje się w wiosenne porządki i zmiany, jakie zapowiadają się w wielu polskich domach.

Pantone to amerykańska korporacja poligraficzna, która opracowała własną, unikalną skalę kolorów. Instytucja wskazuje barwę, pod którą upłynie dany rok. Wybór greenery nie był kierowany wyłącznie względami estetycznymi. To jednocześnie manifestacja ruchów ekologicznych i zmiany myślenia człowieka XXI wieku, zainteresowanego przyszłością środowiska.

reklama

Z jakimi kolorami łączyć greenery?

Soczysta zieleń wpisuje się w paletę kolorów natury, dlatego greenery można spokojnie łączyć z jasnymi i ciemnymi brązami, piaskowymi beżami oraz wszystkimi barwami spotykanymi w różnych porach roku na łonie przyrody. To najbezpieczniejsza opcja aranżacji greenery we wnętrzu, zgodna z trendem proekologicznym, jednak nie jedyna. Należy pamiętać, że żywa zieleń pojawia się przede wszystkim w kwiatach, krzewach i drzewach, a te zachwycają nieraz jaskrawościami takimi, jak: fuksja, fiolet biskupi, cyjan, limonka. To również dobry sposób na wplecenie niebezpiecznych, nasyconych burgundów, purpur czy mahoni. Dzięki jasnej energii greenery, nie przytłaczają one wnętrz.

Efekt z nutką nostalgii osiągniemy natomiast poprzez - z pozoru mdłe - połączenie cytryny, błękitu i greenery. Salon w takim stylu będzie przywodził na myśl lato przez okrągły rok i może być ciekawą propozycją dla zwolenników przytulnych wnętrz.

reklama