antresola

Antresola – co to jest, jak ją wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Jak to urządzić?

Aranżacja wnętrz wymaga sporych umiejętności, w szczególności w sytuacji, gdy powierzchnia użytkowa jest ograniczona. Jednak w przypadku wysokich pomieszczeń może się okazać, że dobrym pomysłem będzie antresola. Co to jest, jak ją zaplanować, by była wygodna? Czy urządzenie wnętrza z antresolą wymaga jej budowy? Sprawdź szczegóły i stwórz swoją wyjątkową aranżację pomieszczenia z antresolą.

antresola w małym mieszkaniu

Antresola – co to jest, jak ją wykorzystać we wnętrzu?

Interesuje Cię antresola, co to jest i gdzie ją można wykorzystać? Antresola to dodatkowa przestrzeń zwykle w wysokim pomieszczeniu, wybudowana nad standardową powierzchnią. Według przepisów prawa budowlanego to górna część kondygnacji albo pomieszczenia,  znajdująca się nad przedzielającym je stropem pośrednim.

Powierzchnia antresoli jest mniejsza od powierzchni tej kondygnacji, a także niezamknięta przegrodami budowlanymi od strony wnętrza, z którego została wydzielona. Takie półpiętro pozwala na uzyskanie dodatkowego miejsca. W zależności od osiągniętej wysokości może być to funkcjonalna przestrzeż do życia, spania czy przechowywania. Konstrukcja antresol zwykle wykonywana jest z drewna, rzadziej stalowych kształtowników. Popularne rozwiązanie to także łóżko na antresoli.

Klasyczne propozycje – łóżka na antresoli

Dobrym sposobem na wykorzystanie antresoli nawet w pomieszczeniu o standardowej wysokości jest łóżko. Nie wymaga ono bowiem zastosowania półpiętra o dużej wysokości, wystarczy nawet jedynie kilkadziesiąt centymetrów. Łóżko na antresoli może być dosyć lekką, samodzielną konstrukcją, pod którą w aranżacjach często ustawia się szafy, biurka czy sofy do siedzenia.

Antresola jako miejsce do przechowywania

Jeżeli interesuje Cię nadal antresola, co to jest, możesz również sprawdzić propozycje wykorzystujące antresolę jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i użytkowych na antresoli można stworzyć mały magazyn, garderobę. Ważne jest, aby wziąć w takiej sytuacji pod uwagę wytrzymałość konstrukcji antresoli.
 

antresola w eleganckim mieszkaniu

Bezpieczna, wygodna i estetyczna antresola – z czego?

Znasz już podstawowe informacje o antresoli, co to jest i jak można ją wykorzystać. Z czego może powstać konstrukcja? Wszystko zależy od powierzchni przeznaczenia. To przede wszystkim połączenie:

  • belek konstrukcyjnych,
  • desek podłogowych,
  • stalowych kształtowników,
  • kotew w ścianach,
  • balustrady z wybranego materiału,
  • wkrętów, śrub, mocowań, wzmocnień.

Użycie poszczególnych elementów zależy od wybranej konstrukcji antresoli.

Jak wykonać, gdzie kupić konstrukcję antresoli?

Jeżeli już sprawdziłeś informacje dotyczące antresoli, co to jest i jak ją zastosować w aranżacji wnętrza, możesz zastanawiać się, jak wykonać czy gdzie kupić konstrukcje ją tworzące. Sprawdź niezbędne informacje na https://wnetrza-ze-smakiem.pl, poznaj ciekawe rozwiązania i zobacz najlepsze inspiracje dotyczące antresol. 

Materiał Partnera