Automatyka Domowa MyHome

Jak to urządzić?

Od zwykłego włącznika, przez wideodomofony, po multimedialne ekrany dotykowe – sprzęt elektroinstalacyjny Axolute to ciekawe wzornictwo, nowoczesna technologia i funkcjonalność.

Co ciekawe, w kolekcji Axolute znajdziemy do wyboru aż 50 prostokątnych lub owalnych ramek. Z kamienia marmuru, skóry, szlachetnych gatunków drewna, szkła, tworzyw sztucznych, Corianu™ i metalu (w tym stal Alessi). Do tego 3 kolory mechanizmów – biały, aluminiowy i antracytowy. W sumie ułożymy aż 150 oryginalnych kompozycji kolorystycznych.

Axolute to nie tylko dobre wzornictwo. Sprzęt jest w pełni zintegrowany z systemem My Home, co pozwala zbudować system „inteligentny dom”.

Inteligentny system sterowania instalacjami w domu to niezwykle wygodne rozwiązanie, które codzienne, wielokrotnie powtarzane czynności pozwala wykonywać automatycznie lub za pomocą tylko jednego przycisku. Nie trzeba już wstawać z łóżka, żeby na przykład zapalić w całym domu światło. Dzięki My Home zrobimy to za pomocą smartfona i internetu. Nawet, gdy jesteśmy daleko od domu podejrzymy w telefonie, co się dzieje w mieszkaniu.                              

My Home obejmuje jeden lub więcej podsystemów. Najczęściej są to: sterowanie oświetleniem, roletami oraz termoregulacja. Dodatkowo My Home będzie obsługiwać alarm, nagłośnienie czy wideodomofony. Możemy je połączyć w jeden kompleksowy system.

Ogromnym ułatwieniem będą tzw. „scenariusze”. Jak to działa? Na przykład wychodząc z domu, uruchamiamy scenariusz „wyjście” – światła gasną, rolety się opuszczają, a ogrzewanie wyłącza. Podczas dłuższego urlopu, uruchamiamy scenariusz „wakacje” i wtedy w określonych godzinach włącza się oświetlenie i podlewanie ogrodu.

Systemy automatyki domowej My Home zwiększają też bezpieczeństwo domowników, informując na przykład o próbach włamania. Specjalne czujniki  zaalarmują nas też o zalaniu wodą lub ulatnianiu się gazu (jeżeli w instalacjach zostały wykorzystane zawory elektryczne, system może je zamknąć, odcinając wyciek).

Jeśli zainstalujemy dodatkowo kamery, będziemy mogli monitorować działkę i jej najbliższe otoczenie, a dzięki połączeniu z internetem „zajrzymy do domu” z dowolnego miejsca na świecie.

My Home jest także eko. Obniża rachunki i chroni środowisko. System pozwala zmniejszać zużycie energii elektrycznej (wyłączanie ogrzewania podczas wietrzenia, strefowa regulacja temperatury), a także śledzić zużycie gazu i wody. Odtąd pod kontrolą będziemy mieć domowy budżet – na panelu dotykowym ukażą się wykresy i dane liczbowe o energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne lub o ciepłej wodzie z kolektorów słonecznych.

Więcej: www.automatykadomowa.legrand.pl, www.axolute.pl, www.legrandwdomu.pl

reklama