meble z drewna

Drewniane meble do mieszkania. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Jak to urządzić?

Drewno to naturalny materiał, który większości z nas kojarzy się z ciepłem, wytrzymałością oraz ponadczasową, uniwersalną estetyką. Nic więc dziwnego, że drewniane meble cieszą się ogromnym zainteresowaniem ludzi od wielu lat. Zwłaszcza w ostatnim dziesięcioleciu widzimy powrót ich popularności, który wynika z coraz większej świadomości i proekologicznego nastawienia większości społeczeństwa. W efekcie, meble z drewna stają się coraz chętniej wybieraną alternatywą dla współczesnych rozwiązań z płyt MDF, ponownie zdobiąc oraz skutecznie podnosząc funkcjonalność domowych wnętrz. Sprawdźmy, dlaczego warto je wybrać!

Drewno i jego zalety. Czym na tle innych rozwiązań wyróżniają się meble z drewna?

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych do dekoracji domowych wnętrz. Kojarzy się z przyjemnym ciepłem, klasyką oraz ponadczasowymi walorami dekoracyjnymi. Drewno pozwala skutecznie wprowadzić do domowego wnętrza korzystny mikroklimat, sprzyjający zdrowiu i dobremu samopoczuciu całej rodziny. Jest przy tym trwałe i solidne, przez co wykonane z niego meble nie są zakupem na zaledwie kilka lat, lecz długofalową inwestycją w estetyczny i przyjazny wszystkim domownikom wystrój domowego wnętrza.

Drewno to także jeden z najbardziej ekologicznych, dostępnych w sprzedaży materiałów, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród świadomych oraz dbających o naturę użytkowników. Jakby tego było mało, jest to także materiał przyjazny alergikom oraz osobom wrażliwym na kurz. Na powierzchni drewnianych mebli gromadzi się go bowiem znacznie mniej niż na meblach z płyt MDF, co zdecydowanie ułatwia i przyspieszacza sprzątanie domowych wnętrz, a także pozwala lepiej czuć się w nich osobom wrażliwym na alergeny.

Uniwersalne meble drewniane. Do jakich stylów aranżacji domowych wnętrz pasują?

Meble z drewna to uniwersalne rozwiązania, które świetnie wpisują się w estetykę praktycznie każdego domowego wnętrza. Wiele osób błędnie sądzi, że meble drewniane najlepiej prezentują się w mieszkaniach i domach urządzonych w stylu klasycznym lub retro. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż ogromne zainteresowanie nimi sprawiło, że wśród nich znajdziemy meble dopasowane do praktycznie każdej, popularnej obecnie stylistyki. Wystarczy zapoznać się z ich ofertą dostępną online, aby przekonać się, jak bardzo szeroki i zróżnicowany jest obecnie ich wybór.

Białe meble z drewna z charakterystyczną, widoczną pod farbą strukturą naturalnego drewna to idealny dodatek do domów urządzonych w stylu prowansalskim oraz świetne uzupełnienie estetyki pomieszczeń utrzymanych w minimalistycznym stylu skandynawskim oraz rustykalnym. Meble w odcieniu naturalnego drewna świetnie komponują się ponadto ze stylem hampton, a wzbogacone w dodatkowe czarne elementy metalowe, świetnie pasują do nieco surowego stylu industrialnego, który święci prawdziwe triumfy w ostatnim dziesięcioleciu. Ciemne meble z drewna dębowego świetnie odnajdą się natomiast we wnętrzach utrzymanych w stylistyce retro, która pozostaje zawsze na czasie, bez względu na dynamicznie zmieniające się trendy w aranżacji domowych wnętrz.

MATERIAŁ PARTNERA