Freski do prywatnych wnętrz

Jak to urządzić?

 

Najbardziej znane freski to XVI-wieczne malowidła autorstwa Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej, ale technika ta znana była już w starożytności. Złote czasy dla artystów specjalizujących się we freskach to renesans i barok. Potem ta trudna sztuka była coraz mniej popularna, aż w końcu praktycznie przestała być stosowana.

Freski powstają przez nanoszenie farby na jeszcze mokry tynk wapienny. Użyte do tego celu farby muszą być odporne na alkaliczne działanie zawartego w zaprawie wapna. Technika ta jest uważana za jedną z najtrudniejszych w sztuce malarskiej, ponieważ wymaga od artysty wiedzy technologicznej, doświadczenia, perfekcjonizmu i niesłychanej precyzji. Dokonywanie jakichkolwiek poprawek malarskich jest niemożliwe.

Do wnętrz prywatnych, chodź nie tylko, przeznaczone są dekoracje ścienne imitujące tradycyjne freski. Kolekcja Affreschi stworzona przez firmę Canadis to 12 propozycji inspirowanych dziełami wielkich malarzy. Wśród zaproponowanych wzorów są do wyboru m.in. charakterystyczne barokowe amorki z łukami, rajskie ogrody, czy efektowne kompozycje kwiatowe. Aby możliwie wiernie odtworzyć fakturę i wygląd autentycznych fresków, dekoracje Affreschi wykonane są z kompozycji specjalnej tkaniny i bardzo drobnego piasku kwarcowego. Producent zapewnia, że są bardzo łatwe w umieszczeniu na ścianie. Dekoracyjna część fresku zespolona jest z wysokiej jakości, trwałą folią samoprzylepną.

Tekst: B.M. Polska

Informacje o produkcie:
Cena: od 972 zł brutto do 2 295 zł brutto (w zależności od wzoru)
Wymiary: od 80 cm x 100 cm do 190 cm x 100 cm

reklama