werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Ciepło jest piękne: 20 grzejników, które dekorują wnętrza

Jak to urządzić?

Grzejnik przechodzi drugie życie, nie jest już tylko smutnym obiektem w domu. Dzisiaj może być prawdziwą ozdobą, a nawet praktycznym dodatkiem, który ozdobi wnętrze.

GRZEJNIKI – PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE

Grzejnik od dawna nie jest już smutną koniecznościa – pomalowanym obiektem, który bardziejsz szpeci niż zdobi. Dziś to dekoracja i można się nią pochwalić. Do tego wszystkiego bardziej praktyczne niż przed laty. Grzejniki mają półki i wieszaki na ręczniki albo nimi są – to wynika z nadawanego im kształtu. Mogą mieć formę ażurową – wtedy są na przykład dekoracyjnym parawanem dzielącym przestrzeń miedzy toaletą, a łazienką. Wyposażone w lustro przydadzą się w sypialni lub garderobie 


Grzejnik Rift/Tubes

JAK SZTUKA – GRZEJNIKI DEKORACYJNE

Wśród grzejników dekoracyjnych, czyli takich których nie musimy zabudowywac jest "wyższ półka". Nie chodzi przy tym o cenę, choc ma ona pewne znaczenie, ale o pomysł. To kaloryfery, które wyglądaja jak przedmioty artystyczne. Czasem przypominają obrazy, czasem współczesne rzeźby. Powieszone na scianie z powodzeniem mogłyby odgrywać rolę dzieł w muzeum. Budzą skojarzenia z minimalizmem, abstrakcją czy sztuką Japonii.

Zwolennicy klasyki też wybiorą coś dla siebie, są bowiem i takie grzejniki, które mają kształt antycznych filarów czy sztukaterii. Poszkodowani nie poczują się nawet młodzi gniewni, bo w katalogach takich marek jak Tubes, czy Antrax znajdą coś innego i zabawnego: grzejnik jak spinacz biurowy czy oblany czekoladą donat.

 
Grzejnik dekoracyjny ze stali  z lustrzanym acentem Ombrestyle/Xo by Metalform

GRZEJNIKI SPRYTNIE UKRYTE

W tej kategorii nie chodzi o grzejniki zabudowane czy ukryte w podłodze. Przeciwnie – są mocno eksponowane, ale na pierwszy rzut oka nie widać, że to one.Wyglądają jak klasyczny regał, albo ławeczka i rzeczywiście spełniają te dodatkowe funkcje. Często są też sprzedawane w dwóch wersjach – na wodę i prąd. Są takie, które są tylko elektryczne, ale mają dodatkową zaletę – można je przenosić i składac na różne sposoby.


Grzejnik jak półka. Bit Light/Antonio Lupi

ZOBACZ WIĘCEJ ARANŻACJI GRZEJNIKÓW W GALERII ZDJĘĆ.
Polecamy również: Piękne kominki i grzejniki ocieplą wasze wnętrza.

reklama
reklama