kolor roku 2022

Jak pomalować ściany? Znamy już najmodniejszy kolor roku 2022!

Jak to urządzić?

Znamy najmodniejszy kolor 2022 roku, który zagości w naszych wnętrzach. Ten jasny, lekki odcień niebieskiego wniesie do salonów, kuchni, sypialni i domowych biur tak bardzo potrzebny powiew świeżego powietrza.

modne kolory ścian 2022


Inspirujący Błękit – Kolor Roku 2022

Po okresie izolacji i zamknięcia pragniemy swobody. Z szeroko zakrojonych badań nad trendami, które zostały przeprowadzone przez zespół ekspertów w dziedzinie kolorów oraz wiodących projektantów wynika, że potrzebujemy otwartych przestrzeni, chcemy poczuć więź z przyrodą i spojrzeć na wszystko świeżym okiem.

Inspirujący Błękit (ang. Bright Skies) – Kolor Roku 2022 firmy AkzoNobel, właściciela marek takich jak Dulux – wnosi do wnętrz świeżość, daje wrażenie otwartości i działa kojąco na zmysły. Wprowadza odrobinę natury do naszych domów. Ten modny kolor ścian jest w stanie ożywić każdą przestrzeń. Współgra również z szeregiem innych odcieni, od delikatnych, spokojnych i pastelowych, do radosnych i bardziej nasyconych.

> Zobacz też: Jak dobrać kolor ścian do podłogi? <

Inspirujący Błękit to odcień, który odzwierciedla bezkresne niebo i daje nam przestrzeń, żebyśmy mogli na nowo określić rolę naszego domu, przyrody, sztuki oraz otworzyli się na nowe możliwości.

Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel już od 19 lat prowadzi coroczny program ColourFutures, w ramach którego odkrywa globalne trendy dotyczące designu oraz stylu życia. Po okresie popularności stonowanych kolorów, w 2022 roku obserwujemy powrót żywych, jasnych odcieni, co może odzwierciedlać naszą potrzebę otaczania się pozytywną energią.

– Kolor, jakim jest Inspirujący Błękit, pomoże nam w nadchodzącym roku czerpać pełnymi garściami z nowych pomysłów i marzyć o przyszłości – mówi Heleen van Gent, Creative Director z Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel. Zespół projektowy, którym od ponad dekady kieruje, doradza i inspiruje od prawie 30 lat. Jego misją jest pomoc w tworzeniu spersonalizowanych oraz pięknych przestrzeni. Coroczna prognoza trendów ColourFutures jest zwieńczeniem badań nad globalnymi trendami, obserwacji i analizy zachowań konsumentów, a także stanowi punkt wyjściowy dla zespołu przy projektowaniu kolorów.
 

modne kolory ścian 2022
kolor roku 2022 dulux
modne malowanie ścian 2022


Modne malowanie ścian – cztery palety Dulux ColourFutures 2022

Każda przestrzeń może zyskać nowy wymiar dzięki Inspirującemu Błękitowi w podłączeniu z jedną z czterech palet barw, odpowiadającą funkcji, jakie pełni dane wnętrze:

  • Kolory do Biur – sprostają każdemu wyzwaniu i umilą codzienne obowiązki. Szeroka gama radosnych, jasnych i nasyconych odcieni ułatwia wydzielenie stref tematycznych w wielofunkcyjnych wnętrzach.

  • Kolory do Stref Relaksu – wybierając świeże zielenie oraz błękity zaczerpnięte wprost z natury poczujemy pozytywny wpływ barw przyrody na samopoczucie.

  • Kolory do Pracowni – blade róże, fiolety, czerwienie i pomarańcze z tej palety nadadzą poetyckiego charakteru każdemu przedmiotowi i przekształcą każde wnętrze w kojącą oazę spokoju.

  • Kolory do Otwartych Przestrzeni z nimi wnętrze domu będzie niczym czyste płótno, gotowe na przyjęcie nowych pomysłów. Delikatne biele i jasne, stonowane odcienie, które są niczym powiew świeżości, stworzą wrażenie otwartości.

Po więcej pomysłów na dekorację ścian i inspirujących aranżacji z Kolorem Roku 2022 zajrzyjcie do galerii zdjęć

ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE DULUX.PL